P3660397NOWY TARG. Kto nie miał szczęścia uczestniczyć w porywającym Koncercie Noworocznym, mógł teraz skorzystać z zaproszenia na muzyczną ucztę w gościnnych murach Państwowej Szkoły Muzycznej. Urokliwy koncert „Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego” organizował Miejski Ośrodek Kultury, a finansował go dla melomanów prywatny sponsor. Koncert był równocześnie hołdem dla śp. Bogusława Kaczyńskiego – wybitnego popularyzatora opery, operetki i muzyki poważnej, muzycznego krytyka i erudyty, prezentera i twórcy telewizyjnych programów, który był też miłośnikiem muzyki Chopina.

Taki prezent nas Walentynki, z wolnym wstępem oraz zapowiedzią wykonań najpiękniejszych operetkowych arii i duetów, musiał podziałać jak magnes. Sala koncertowa wypełniła się do ostatnich krzeseł. Kolejny raz powiało elegancją i czarem operetkowej sceny. Sprawili to oczywiście wykonawcy, poczynając od pań: Renata Żełobowska-Orzechowska przy fortepianie i mikrofonie oraz znana już dobrze nowotarskiej publiczności, bo gorąco oklaskiwana podczas Koncertów Noworocznych ognista, uwodzicielska Sylwia Lorens – śpiewaczka operowa, producentka multimedialnych widowisk muzycznych, założycielka Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce prywatnej, niezależnej filharmonii.

P3660264

Sylwia Lorens podhalańskiej publiczności jest bliska nie tylko przez udział Koncertach Noworocznych, ale i dzięki płycie „Barcelona”, do nagrania której zaprosiła Mateusza Ziółko. Damską część publiki natomiast zawsze oczarowują tenorzy.

P3660307

A że patron koncertu był wieloletnim dyrektorem Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, nie mogło braknąć w efektownym programie i kultowej piosenki z repertuaru śpiewaka z Sosnowca.

Natomiast to, czego dokazywał na skrzypcach Kamil Skicki – w 2011 roku bohater programu Mam Talent – było wirtuozerią i niemal tańcem. Melodie unosiły słuchaczy i skrzypka z siłą wiatru.

P3660410

 Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica sprawiły, że operetkowy koncert był nie tylko muzyczną ucztą, ale i naprawdę czarowną rozrywką. Czyli tym, co publiczność kocha i za czym tęskni do kolejnego karnawału. 

Operetkowy koncert

Fot. Anna Szopińska