Spacerownik Zakopane

W ubiegłym roku Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury opracowały nową publikację pt. „Spacerem po Zakopanem – szlakiem literatów i muzyków.” Poświęcona wielkim nazwiskom ze świata literatury i muzyki, którzy swoje życie związali z Miastem pod Giewontem.

Wydawnictwo prowadzi szlakiem znajdujących się w przestrzeni miasta ławeczek multimedialnych, stanowiących interesującą rozrywkę, połączoną z historyczną edukacją. Układ tych unikalnych obiektów tworzy wspominany szlak spacerowy, łączący ciekawe i ważne miejsca Zakopanego, które warto poznać bliżej. 

Spacerownik dostępny jest na stronie zakopane.pl, zarówno w wersji cyfrowej, jak i  w formie audiobooka.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do alternatywnego, wirtualnego zwiedzania Zakopanego. Nie wychodząc z domu możemy podróżować tym wspaniałym kulturalnym szlakiem poznając w ten sposób Zakopane i zakopiańskie koleje losu takich postaci jak: Jan Kasprowicz, Bartłomiej Obrochta (Bartuś), Mieczysław Karłowicz, Jan Izydor Sztaudynger, Kornel Makuszyński, Wacław Geiger, Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy) czy Karol Szymanowski. Wszyscy Oni wzbogacali kulturalne życie Zakopanego, tworząc jego wyjątkowy koloryt. Są to artyści – literaci i muzycy, dzięki którym Zakopane stało się miejscem, gdzie nadal z przyjemnością zaglądają kolejne pokolenia osób wrażliwych na piękno.

Przewodnik dostępny jest nie tylko w wydaniu papierowym oraz online, dodatkową jego atrakcją jest wersja audio w formie e-booka, w której lektor przyjemnym głosem oprowadza słuchacza po trasach spacerowych.

ZACHĘCAMY DO WIRTUALNEJ PRZECHADZKI PO ZAKOPANEM I POZNANIA WIELU CIEKAWYCH HISTORII.

Przewodnik (wszystkie trasy) dostępny na stronie:

www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/spacerem-po-zakopanem/spacerownik.

Audiobook dostępny jest w serwisie Storytel.

W tym roku dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Miastem Zakopane, Zakopiańskim Centrum Kultury, a Małopolskim Instytutem Kultury, na podstawie tej właśnie publikacji opracowano również wirtualne trasy turystyczne dostępne poprzez platformę - Małopolska To Go.

Do oglądania trasy zapraszamy na stronę:

www. malopolskatogo.pl/spacer-po-zakopanem-szlakiem-literatow-i-muzykow-cz-1/

www.malopolskatogo.pl/spacer-po-zakopanem-szlakiem-literatow-i-muzykow-cz-2/