Włoscy instruktorzy zapraszają Fot. z archiwum MOK w SzczawnicySZCZAWNICA. Już jutro, w piątek 18 stycznia, o godz. 18, w szczawnickim Kinoteatrze Pieniny w Szczawnicy nastąpi oficjalne otwarcie filii włoskiej Szkoły Akrobatyki i Teatru „Dimidimitri". Jest to pierwsza tego typu szkoła w powiecie nowotarskim.

Każdy może spróbować swoich sił Fot. z archiwum MOK w SzczawnicyJej powstanie to efekt współpracy szczawnickiej i włoskiej młodzieży, która rozpoczęła się rok temu, spotkaniem w ramach programu „Młodzież". Dofinansowany ze środków unijnych a realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy projekt pozwolił wówczas 10-cio osobowej grupie młodych ludzi na wyjazd do miejscowości Novara we Włoszech (niedaleko Milano).

Głównym celem projektu było nabycie umiejętności akrobatyczno-teatralnych podczas zajęć prowadzonych w szkole „Dimidimitri". Tam również zrodził się pomysł otwarcia filii szkoły w Szczawnicy, gdzie dla dzieci i młodzieży prowadzone będą bezpłatne zajęcia z akrobatyki, żonglerki i teatru.

Pokaz umiejętności akrobatycznych i aktorskich zaprezentują włoscy instruktorzy podczas otwarcia szkoły na deskach kinoteatru, a pierwsze zajęcia dla wszystkich chętnych (dzieci, młodzieży i dorosłych) odbędą się już w sobotę, 19 stycznia, w sali gimnastycznej szczawnickiego Gimnazjum Publicznego.
Z osób uczestniczących w zajęciach przez dwa miesiące zostanie wybrana grupa, która wyjedzie na bezpłatne, kilkunastodniowe warsztaty doskonalące do Milano.

Warto zatem podjąć próbę wejścia w tajniki akrobacji, żonglerki i teatru, tym bardziej, że niektóre osoby mają ku temu naturalne predyspozycje. Obecność znakomitych włoskich instruktorów gwarantuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Bliższe informacje - w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy. W oryginale można je znaleźć na stronie www.dimidimitri.com