1RABKA-ZDRÓJ. Już jutro w galerii „Pod Aniołem" rusza nowatorski projekt trójki przyjaciół. Potrwa ponad tydzień. Najważniejszy będzie przedostatni dzień przedsięwzięcia – finisaż zorganizowany w przyszła sobotę o godzinie 19.

Co kryje zagadkowa nazwa projekt sisteria? Jak wyjaśniają sami autorzy przedsięwzięcia jest to fotograficzna inicjatywą trójki przyjaciół: Barbary Habiedy, Katarzyny Szczęśniak oraz Aleksandra Hordzieja. - Pomysł zrodził się w 2011 roku ze wspólnej pasji do fotografii, mody, ekologii oraz chęci do działania - zapewniają.
Wyjaśniają, że projekt SISTERIA to prezentowanie na barwnych fotografiach stylizacji modowych, ma on natomiast na23 celu promowanie alternatywnych sposobów wzbogacenia swojej szafy. Udowadniają, że można ubrać się ciekawie i oryginalnie, nie koniecznie podążając za obowiązującymi trendami.

- Na wystawie zostaną zaprezentowane dwa cykle zdjęć pt.. HISTORIE SZAFOWE oraz TRAWO[u]BRANIE. HISTORIE SZAFOWE to pierwsza zrealizowana seria zdjęć Projektu SISTERIA. Fotografie zostały wykonane we wnętrzu mieszkania, a częściowo we wnętrzu...szafy! Historie szafowe to historie opowiedziane przede wszystkim kolorem - głębokim, mocnym, nasyconym. To historie z dystansem do szaro-smutnej rzeczywistości, którą przełamują ciekawymi stylizacjami w intensywnych barwach. TRAWO[u]BRANIE to kolejna porcja fotografii Projektu SISTERIA. Zdjęcia zostały wykonane w Nowej Hucie – krakowskiej dzielnicy, która większości kojarzy się z szarym betonem i smutnym krajobrazem. Aby przełamać ten stereotyp autorzy powędrowali na łąki nowohuckie, które położone są w centralnej części Nowej Huty. Otoczenie jesiennych traw, zachodzącego słońca połączone ze stylizacjami w kontrastowych barwach: czerni i czerwieni, stworzyły ciepły i przyjemny obraz z nutką pikanterii.
W ramach wystawy w środę 30 stycznia w godzinach od 15:30 do 18 będzie Szafing! Cóż to takiego? Dobra zabawa przy wymianie ubrań, czy innych rzeczy użytku domowego. Natomiast już w sobotę 2 lutego o godzinie 19 uroczyste zakończenie wystawy w Galerii „Pod Aniołem". Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert duetu akustycznego The Missing Part, nawiązującego do takich gatunków jak blues, soul, gospel.
Organizatorami przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju (www.mok.rabka.pl)
I Co Ludzie Powiedzą? (www.facebook.com/copowiedza)