Jasełkowo Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Wyjątkowo sympatyczną doroczną tradycją w mieście jest urządzany na scenie MOK-u kolędowy koncert wszystkich przedszkoli. Szykują się dzieci do niego, poznając teksty i melodię kolęd, a mamusie, ciocie, panie wychowawczynie – przygotowują stroje.

...i ze żłóbkiem Fot. Anna SzopińskaNo bo jakPo góralsku Fot. Anna Szopińska pokazać Solo Fot. Anna Szopińskasię na Trzej Królowie Fot. Anna Szopińskascenie Śpiewanie Fot. Anna Szopińskabez anielskichŚwiątecznie Fot. Anna SzopińskaskrzydełZasłużony odpoczynek Fot. Anna Szopińska z białegoAnielskie pienia Fot. Anna Szopińska puchu,Miło być gwiazdką Fot. Anna Szopińska bez błyszczącejWidownia pełna Fot. Anna Szopińska gwiazdy na czole, bez świątecznego ubranka... Zadbała też każda placówka o odpowiednią do kolędowego repertuaru instrumentację, częstokroć własną.

A że miasto to stolica Podhala – nie mogło podczas kolędowania braknąć elementów regionalnych: całej jasełkowej rekwizytorni, Trzech Króli w strojnych szatach, żłóbka i Świętej Rodziny, owieczek w białych skórach, pastuszków w baranich kożuszkach, dziewczątek w góralskich spódniczkach i gorsetach, obracanej gwiazdy na kiju.

Przy wsparciu dorosłych, przy pełnej sali widzów – bo koncert przedszkolaków miał też oczywiście rodzinną publiczność – odbywało się kolędowanie małych pastuszków: z całego serca, na całe gardło. I z pamięcią, że Zbawiciel najpierw objawił się maluczkim.