p111

Burmistrz Miasta Zakopane, Leszek Dorula, serdecznie zaprasza do spędzenia ostatniego wieczoru mijającego roku w towarzystwie utalentowanych muzyków z Tatrzańskiego Kwintetu Klimatycznego oraz solisty fortepianu - Macieja Kiełpińskiego.

 Transmisję wzruszającego koncertu, zarejestrowanego w nastrojowej przestrzeni Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, pod tytułem „Czar walca i magia tanga - góralską nutą okraszone" obejrzeć będzie można on-line na stronie WWW.ZAKOPANE.PL31 stycznia 2020 r. o godzinie 19.00. Na program koncertu sylwestrowego złożą się najpopularniejsze walce i tanga o różnym nastroju i charakterze, nie zabraknie również muzyki inspirowanej folklorem góralskim, jak choćby „Album Tatrzańskie" Ignacego Jana Paderewskiego. Wirtuozeria muzyków, liryczne dźwięki altówek i wiolonczeli, dają gwarancję udanego sylwestrowego wieczoru.

 

Wykonawcami koncertu będą artyści Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, grający w smyczkowym zespole kameralnym „TATRZAŃSKI KWINTET KLIMATYCZNY”. Jako solista fortepianu, wystąpi młody, wybitnie utalentowany zakopiańczyk – Maciej Kiełpiński. Koncert poprowadzi zazwyczaj występująca w roli dyrygenta, znakomita Agnieszka Kreiner, która ze względu na zmniejszony skład wykonawczy ograniczy się tym razem do roli konferansjera.

Tatrzański Kwintet Klimatyczny wyróżnia się nietypową strukturą – brak w nim skrzypiec, występują natomiast 3 altówki, wiolonczela i kontrabas oraz gościnnie, fortepian.


W zespole grają:

kierownictwo muzyczne i aranżacje, altówka I

- Błażej Michna – na co dzień koncertmistrz grupy altówek Filharmonii Krakowskiej

Altówka II - Joanna Dyjak,

Altówka III – Edyta Butor

Wiolonczela – Katarzyna Bryniczka

Kontrabas – Jarosław Wdowik


Tatrzański Kwintet Klimatyczny rozpoczął działalność w lipcu 2019 brawurowym debiutem w koncercie WIELKIE GRANIE. Koncert ten odbył się w zakopiańskim Czerwonym Dworze w ramach jubileuszu 15-lecia Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej i wzbudził aplauz bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Od tej pory występy zespołu cieszą się wielkim uznaniem.

Na program koncertu sylwestrowego złożą się najpopularniejsze walce i tanga o rożnym nastroju i charakterze, nie zabraknie również muzyki inspirowanej folklorem góralskim, jak choćby „Album Tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego.

Tradycyjny toast noworoczny wygłosi Burmistrz Zakopanego – Leszek Dorula.

 

źródło: UM Zakopane