kk

23 marca (wtorek) o godzinie 11:00, w „Jasnym Pałacu” podpisane zostało Porozumienie z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Motywem podjęcia tej współpracy jest zorganizowanie powiatowego przeglądu i kwalifikacji najlepszych wykonawców do udziału w przeglądzie regionalnym, który wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 Do udziału w przeglądzie, Tatrzańska Agencja serdecznie zaprasza śpiewaków solistów, mistrzów z uczniami, ale też grupy śpiewacze z terenu Powiatu Tatrzańskiego obejmującego Gminy: Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Biały Dunajec.Celem konkursu „Góralskie śpiywanie” jest kultywowanie oraz popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego, a także dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych.

W konkursie brać udział mogą jedynie osoby pełnoletnie, wyjątek stanowi kategoria mistrz i uczeń. Uczestników prosi się o przygotowanie nagrania wideofonicznego własnej prezentacji i przesłanie zarejestrowanego filmu wraz z wypełnioną kartą w nieprzekraczalnym terminie do 18 kwietnia 2021 r.

Występy oceni specjalnie powołane w tym celu Komisja Artystyczna. Ocenie podlegać będą: dobór melodii i tekstów gwarowych zgodnych z tradycją regionu, zachowanie właściwego stylu wykonawczego, zróżnicowanie repertuarowe, czystość brzmienia, ogólny wyraz artystyczny, a także tradycyjny strój.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury będzie oczekiwać zgłoszeń na konkurs od 23 marca do 18 kwietnia, a następnie opublikuje nagrania laureatów na stronie internetowej www.tatry.pl w poniedziałek 26 kwietnia.

Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Michniewicz Tel. 795114083, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeniowe znaleźć można na: www.tatry.pl

Źródło: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury