Umowa MC sokół 1.1

W dniu 23 marca (wtorek) w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu a Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Motywem podjęcia tej współpracy jest zorganizowanie powiatowego przeglądu i kwalifikacji najlepszych wykonawców do udziału w przeglądzie regionalnym, który wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 Umowę podpisali Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Andrzej Zarych oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha.

Do o udziału w przeglądzie serdecznie zapraszamy śpiewaków solistów, mistrzów z uczniami, ale też grupy śpiewacze z terenu Powiatu  Nowotarskiego obejmującego Gminy:  Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz Miasta: Nowy Targ, Szczawnica, Rabka-Zdrój.  Celem konkursu „Góralskie śpiywanie” jest kultywowanie oraz popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego, a także dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie - https://pck.nowotarski.org.pl/kultura/1719/i-konkurs-spiewakow-ludowych-goralskie-spiywanie

 mat. prasowy