oblicza frasobliwego

Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór ogłasza konkurs dla twórców ludowych i nieprofesjonalnych malujących na szkle i rzeźbiących w drewnie zatytułowany „Oblicza Frasobliwego”. Celem konkursu jest popularyzowanie tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Frasobliwego na Podhalu, pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzowanie tradycyjnego malarstwa na szkle i rzeźby ludowej.

 Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do twórców pełnoletnich z terenu Polski, w szczególności z Podhala, którym bliska jest tradycja i zachowanie dziedzictwa kulturowego Podhala i którzy zapoznali się z Regulaminem. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwie prace. Zostaną one ocenione przez powołane Jury. Pula nagród finansowych wynosi 15.000 zł (piętnaście tysięcy złotych).

Termin nasyłania prac upływa z dniem 12 czerwca 2021 roku. W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa „Oblicza Frasobliwego”, której wernisaż odbędzie się 17 września br. Do wystawy zostanie wydany katalog pod tym samym tytułem. Wystawa będzie trwała do końca października 2021r.Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy.

W plikach do pobrania: Regulamin Konkursu wraz z załącznikami.

źródło: UM Zakopane

Dr Małgorzata Wonuczka -Wnuk