P3800437NOWY TARG. Pierwsza tego roku Muzyczna Niedziela w Altanie stała się też pierwszą w Nowym Targu kulturalną impreza pod chmurką po czasie lockdwonów. Bardzo słoneczne popołudnie sprzyjało odreagowywaniu pandemicznych stresów. Pomogli w tym wykonawcy bardzo „nasi”: „Mali Śwarni” i Studio Piosenki SEPTYMA. 

Pokaźna już góralska grupka (bo i podrośniętym nie spieszno do opuszczania zespołu) pod wodzą Bernadety Szumal, z własną muzyką – wniosła na deski altany żywioł tańca i śpiewu, który przypomniał, jak onegdaj wyglądała dziecięca uciecha. Tyle, że ubiory dziś o ileż paradniejsze… 

P3800555

Młodzi wokaliści ze Studia Piosenki SEPTYMA pod kierunkiem Doroty Kret wystąpili w blasku swoich imponujących, niesłabnących międzynarodowych sukcesów, z programem 17-punktowym. Pociągający przykład dla młodszych to Martyna Plewa, która wyrasta na kolejną wokalną osobowość i zamierza podjąć kierunkowe studia.

P3800495

W następne Muzyczne Niedziele MOK zapewni kolejne bezpłatne koncerty, organizowane jako jedna z form realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Znowuż wystąpią „swoi” i lubiani, a program wygląda tak:

  1. czerwca

godz. 16.30 Miejski Chór „Gorce”

godz. 17.00 Magda Panek

  1. czerwca

godz. 15.30 New Market Jazz Band

godz. 17.00 Wiesław Bieniasz i Piotr „Lupi” Lubertowicz

  1. czerwca

godz. 17.00 Ali Al Ani

altana 2021

Pierwsze koncerty

Fot. Anna Szopińska