konkurs festiwalowy logoMiędzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich pod patronatem medialnym naszej gazety internetowej Podhale Region.

Druga część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta.

Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Zwycięzcą została Karolina Prus z Warszawy. W nagrodę otrzymuje ona podwójne zaproszenie na Koncert Inauguracyjny, który odbędzie się 25 sierpnia w namiocie festiwalowym. Kolejna część konkursu już w najbliższą środę.

Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

1. Od lat sygnałem trombit festiwalowe konkursy rozpoczyna rodzina Haniaczyków.
2. Współorganizatorem konkursu w powożeniu, który odbywa się w ramach Festiwalu, jest Związek Podhalan Oddział Zakopane.

Publikujemy także zwycięską odpowiedź na trzecie pytanie: Dlaczego chcesz uczestniczyć w Festiwalu Folkloru Ziem Górskich?

Wychowałam się nad morzem, ale przy Dziadku – góralu, także góry pokochałam od razu, no, Zakopane kropkę później. W tym roku, w sierpniu właśnie, po raz pierwszy zabiorę tam brata i chciałabym, żeby nie tylko poznał urodę górskich szlaków, ale i zasłuchał się w złóbcokach, dał się porwać góralskim tańcom, poczuł tę więź z naszą kulturą, której Dziadek nie zdążył jemu pokazać.
45. Jubileuszowy Festiwal zbiega się wreszcie z zakończeniem moich studiów i pracą magisterską o współczesnej architekturze Podhala. Udział w jednym z koncertów to też i taki mały prezent dla mnie.