Próba przed spektaklem Fot. Anna SzopińskaNiedzielnym koncertem w MOK-u - „Oblivion to nie tylko tango" - w wykonaniu Orkiestry Damskiej B.A.S. o „bardzo atrakcyjnym składzie" rozpoczęły się w stolicy Podhala trzydniowe sceniczne i koncertowe atrakcje. Ucztę dla teatromanów i melomanów, z kilkudniowym menu, zorganizowano pod hasłem „Nowotarskie spotkania z Melpomeną".

Te wydarzenia poprzedziły intensywne próby pod wodzą aktora i reżysera z Krakowa, animatora Studia Teatralnego MOK, Juliusza Chrząstowskiego. Ich sprawcami - zarówno w przypadku grupy dorosłej, jak i młodzieżowej – są aktorzy głównie miejscowi.

Młodzież ze Studia Teatralnego MOK Fot. Anna SzopińskaDziś wieczorem, o godz. 19, czeka nas spektakl „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna", według kultowego dramatu chorwackiego pisarza Ivo Bresana, tym razem w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego i muzycznym opracowaniu Macieja Mikulskiego.

Jutro, we wtorek, o godz. 18, Młodzieżowa Grupa Teatralna „O szesnastej", wystawi „Miss HIV" według Macieja Kowalewskiego, również pod reżyserską ręką i w adaptacji Juliusza Chrząstowskiego. Również jutro, o godz. 20, zobaczymy drugi tego dnia premierowy spektakl, z kolei w wykonaniu grupy studenckiej złożonej z absolwentów nowotarskich szkół, którzy studiują już w Krakowie, lecz pokochali scenę i rozstać się z nią nie chcą. Widowisko „Mój brat ma depresję", osnute na kanwie opowiadań izraelskiego poety i prozaika polskiego pochodzenia, Etgara Kereta, to ich własna inicjatywa. Reżyseria i opracowanie – tym razem Kamil Maciejewski.

Szczegółową zapowiedź znajdą wszyscy na czerwonych plakatach MOK-u. Spektakle odbywają się zawsze w sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.