DSC00882 640x428ZAKOPANE. Kulminacją corocznych Dni Zakopanego, obchodzonych od 10 lat, jest wręczenie nagród burmistrza miasta zasłużonym jego mieszkańcom. W tym roku to wyróżnienie przypadło Teresie Jabłońskiej, Mirosławie Lubowicz oraz Antoniemu Marmolowi.

Nagrody burmistrza Zakopanego przyznawane są co roku osobom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i rozsławienia miasta. Ludziom, którzy swoje życie poświęcili Zakopanemu i jego mieszkańcom.

Laudację wygłosił Mariusz Koperski, wiceburmistrz Zakopanego. Mówiąc o Tersie Jabłońskiej, dyrektorce Muzeum Tatrzańskiego, zwrócił uwagę na jej pracy poświęcone sztuce.

- To dzięki wystawom przygotowanym przez Muzeum Tatrzańskie, Zakopane zaistniało artystycznie we Francji i Włoszech – mówił.

Zwracając się do Mirosławy Lubowicz, dyrektorki chóru „Szumny”, wiceburmistrz Koperski podkreślił zaangażowanie laureatki nagrody w akcje charytatywne.

- Swej pasji, jaką jest propagowanie śpiewu chóralnego, poświęca pani swój wolny czas, pracując przy tym społecznie i z pełnym zaangażowaniem – mówił.

Kolejnym nagrodzonym został Antoni Marmol, honorowy członek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem. Burmistrz docenił jego zaangażowanie w krzewienie kultury fizycznej wśród zakopiańczyków.

- Gdy zakończył pan czynne uprawianie sportu, poświęcił się pan trenowaniu młodych zawodników, z których wyrosło wielu wybitnych biegaczy narciarskich – zaznaczył Koperski.

DSC00886 640x428