BUKOWINA TATRZAŃSKA.urodziny ewilczka 038 W Domu Ludowym odbyło się spotkanie jubileuszowe z Eugeniuszem Wilczkiem, który w tym roku świętował 70 urodziny oraz 55-tą rocznicę pracy twórczej.

„Weseli sie dusa, serdecko raduje,
kiedy se Wilckowom nucicke pocuje."

Eugeniusz Wilczek – najwybitniejszy uczeń Bronisławy Dziadoń-Koniecznej świętował 70 urodziny oraz 55-tą rocznicę pracy twórczej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jubilata, a następnie świętował w Domu Ludowym. Szczególnym wyróżnieniem było udekorowanie Jubilata odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której dokonał Senator RP Prof. Stanisław Hodorowicz.

W dniu, w którym Eugeniusz Wilczek miał kilka powodów do radości, jubilat zebrał mnóstwo serdecznych życzeń nie tylko od przyjaciół, ale także przedstawicieli władz samorządowych, delegacjizaprzyjaźnionych instytucji oraz zespołów regionalnych. W tym gronie nie zabrakło również uczniów - kontynuatorów bukowiańskiego muzykowania.

Ten dzień okazał się podwójnym jubileuszem i doskonałą okazją do wspomnień. W tym roku w Domu Ludowym zorganizowano mnóstwo uroczystości, które stały się doskonałym pretekstem do przybliżenia historii Domu Ludowego i artystów, którym jego scena nie jest obca.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Wojciech Kubina