KOŚCIELSKO. jubileusz gokr fot wojciech smolak 004W tym roku minęło 10 lat, jak w Kościelisku działa Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej. Jubileusz stał się okazją nie tylko do zorganizowania wspaniałej uroczystości, ale także podsumowania dziesięcioletniej działalności i składania życzeń, by kolejne lata również obfitowały w wydarzenia kulturowe w naszym regionie.

Jak udało jubileusz gokr fot wojciech smolak 001jubileusz gokr fot wojciech smolak 002się oszacowaćjubileusz gokr fot wojciech smolak 003jubileusz gokr fot wojciech smolak 005 podczas okrągłegojubileusz gokr fot wojciech smolak 006jubileusz gokr fot wojciech smolak 007 jubileuszu, jubileusz gokr fot wojciech smolak 008jubileusz gokr fot wojciech smolak 009Gminny Ośrodek Kjubileusz gokr fot wojciech smolak 004ultury Regionalnej przez te 10 lat zorganizował ok. 500 wydarzeń. Małgorzata Karpiel-Bzdyk, dyrektor Ośrodka przybliżyła historię placówki wszystkim zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się m.in. władze urzędu gminy, przedstawiciele instytucji współpracujących z GOKR-em, sponsorzy oraz sympatycy Ośrodka.

Przez te wszystkie lata zorganizowano szereg wystaw, koncertów, festynów, spektakli, przeglądów artystycznych i warsztatów. Ośrodek prowadzi grupę gimnastyki akrobatycznej „Szarotki", a także odpowiada także za promocję i informację turystyczną, również tą zamieszczaną na stronach www. Placówka aktywnie włącza się w przygotowanie materiałów promocyjnych gminy oraz prowadzi dokumentację filmową i fotograficzną imprez kulturalnych organizowanych i współorganizowanych przez GOKR Kościelisko. Dzięki temu wszyscy zgromadzeni w Domu Ludowym w Kościelisku mogli obejrzeć pokaz slajdów ukazujący imprezy kulturalne z ostatnich 10 lat. Ponadto dziecięcy zespół „Polany" z Kościeliska zaprezentował widowisko „Janosik".

Jubileusz świętowali nie tylko obecni pracownicy Ośrodka, ale także byli pracownicy. Uczczono także tych, którzy już odeszli z tego świata. W trakcie uroczystości wręczono dyplomy dla pracowników, instytucji i osób współpracujących, sponsorów, wójta i rady gminy.

Skoro świętowano poniekąd urodziny, to nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który ufundował wójt i rada gminy Kościelisko. Było też tradycyjne sto lat i mnóstwo życzeń, a także prezentów. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek ufundowany m.in. przez „Karczmę Polany".

Po zobaczeniu prezentacji i prześledzeniu historii Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej nasuwa się jeden wniosek: życie kulturalne na Podhalu coraz bardziej się rozwija, a imprez i wydarzeń z roku na rok przybywa. Funkcjonowanie Ośrodka to nie tylko kontynuacja dzieła pierwszych pracowników, ale także tworzenie nowych projektów będących odpowiedzią na zapotrzebowania mieszkańców i gości Podhala.

Fot. Wojciech Smolak