SPYTKOWICE. Grupa teatralna „Lalkarze" odniosła kolalkarze Kopiowanielejny, tym razem ogólnopolski sukces. Zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych w Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych TVP oraz nagrodę specjalną od kapituły konkursu.

W konkursie udział wzięło w sumie 180 zespołów z całej Polski . Startowały one w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Z tego do ścisłego finału zakwalifikowały się po dwa zespoły z każdej grupy, a wśród nich „Lalkarze", jedyni reprezentanci Małopolski.

Także to ta grupa teatralna zdobyła I miejsce wśród szkół podstawowych. Otrzymała ona także i wyróżnienie kapituły konkursowej działającej w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Olgierd Łukaszewicz, Maciej Wojtyszko, Zuzanna Łapicka – Olbrychska i Michał Komar.

A wszystko zaczęło się zaledwie rok temu, po pięcioletniej przerwie w działalności grupy prowadzonej przez małżeństwo Annę i Jacka Krakowiaków. – W naszej grupie są dzieci z terenu Spytkowic w wieku od 8 do 10 lat tłumaczy – Jacek Krakowiak.

Już w maju tego roku, zespół działający pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, wziął udział w Przeglądzie „Bajdurek" i 13 maja zdobył I miejsce. Potem były finały w Nowym Sączu.

Kolejny sukces jest całkiem świeży. W listopadzie tego roku grupa teatralna „Lalkarze" wzięła udział w 43 Strzeleckich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Lalek i zdobyła I miejsce. Z kolei Anna i Jacek Krakowiakowie otrzymali nagrodę za reżyserię spektaklu pt. „Czarno na białym", tego samego z którym niedawny sukces odniosła grupa.