KULTURA.perelki marysi W piątek 13-tego nastąpi wyczekiwana premiera płyty „Dobra nowina" Grupy Teatralnej Perełki Marysi we współpracy ze Stowarzyszeniem Alternatywa Chabówka. Płyta powstała w studio nagrań „Chabakoovka" w Rabce – Zdroju.

Na płycie znajduje się 10 kolęd, z czego 4 są autorstwa Alicji Sokołowskiej – Łukaszka, w aranżacji Jakuba „Bobasa" Wilka. Pozostałe to tradycyjne pastorałki i kolędy. Ich forma dla niektórych może zdawać się zaskakująca, gdyż nie jest to tradycyjne ujęcie kolędowania. Tutaj można posłuchać kolęd:

Perełki Marysi - Jezusa narodzonego

Alicja Sokołowska-Łukaszka - Lulejże mi lulej

Perełki Marysi - Perełkowa kolęda

Grupa Teatralna Perełki Marysi z Chabówki powstała w 2007 roku z inicjatywy Marii Sokołowskiej – reżyserki, opiekunki i dobrego ducha zespołu w jednym. Spora rozpiętość wiekowa, różne zawody i zainteresowania członków grupy nie przeszkadzają w przygotowywaniu rozmaitych form teatralnych. Rodzinna atmosfera i pasja tworzenia czegoś dobrego, a także osobisty rozwój każdej osoby w zespole  przedstawień. Najczęściej grupa podejmuje tematykę religijną, jednak nieobce są jej scenki komediowe, a także muzyczne. Działania Perełek Marysi mają charakter charytatywny, bo jak sami mówią: „Zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje pomocy". Dzięki przychylności ks. kanonika Pawła Skowrona próby teatru odbywają się w sali pod kościołem pw. Św. Brata Alberta w Chabówce. Grupa korzysta
głównie ze sztuk pisanych w całości dla niej, wraz z opracowaniem muzycznym, a także sama szyje stroje oraz buduje dekoracje.

Płyta będzie dostępna podczas występów Grupy Teatralnej Perełki Marysi.

29 grudnia 2013 – po mszy o 16.00 w kościele pw. Św. Brata Alberta w Chabówce.

6 stycznia 2013 –po mszy o 15.00 w kościele pw. Św. Teresy w Rabce-Zdrój

19 stycznia – 17.00 Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu..."