NOWY TARG. Bożonarodzeniowe przedstawienie w którym wystąpiły dzieci z BIMG 8924 Kopiowanieoru, zostało zaprezentowane w Skalnym Dworku podczas spotkania podsumowującego projektu Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL.

Góralska muzyka, stroje, zaangażowanie dzieci, a przede wszystkim piękna gwara złożyły się na borzańskie Jasełka. Ich scenariusz przygotowała „ciotka ze wsi", czyli pani Ludwina Jarząbek – mieszkanka Boru i poetka pisząca gwarą. W spektaklu nie zabrakło góralskiej rodziny szykującej Wigilię, Maryi z Józefem i Dzieciątkiem, aniołów, Trzech Króli oraz góralskich pastuszków z darami. WszyscIMG 8930 KopiowanieIMG 8935 KopiowanieIMG 8940 KopiowanieIMG 8943 KopiowanieIMG 8944 KopiowanieLudwina Jarząbek - autorka scenariusza y na koniec zaśpiewali Dzieciątku – oczywiście po góralsku. Nad całością czuwały nauczycielki z Boru.

Jasełka można było zobaczyć podczas spotkania podsumowującego projekty Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL, które odbyło się w restauracji Skalny Dworek w Nowym Targu. Kilka dni wcześniej mali górale wystąpili w nowotarskim Cechu. Dzieci z Boru jeszcze nie raz tej zimy wystawią przedstawienie, w tym, tradycyjnie, podczas Dnia Babci i Dziadka w remizie w Borze. Jasełka niebawem ukażą się również na płycie DVD. Na drugiej płycie wydane zostaną kolędy.

Zdjęcia: Agnieszka Szymaszek