No to zaczynamy... Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Niezwykła była to podróż w świat muzyki i bajek – dorośli mogą żałować, że już nie chodzą do przedszkola. Czary na scenie działy się za sprawą trzydziestu profesjonalnych, utalentowanych muzyków z Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, z grupą jazzową w składzie, pod batutą Sebastiana Perłowskiego.

Do tego – wokaliści w bajkowych kostiumach, konferansjer w kolorowym fraku i peruce, który wcielił się w postać Ludwiga van Beethovena. A u boku solistki pięknej jak księżniczki z bajek Disneya – szeroko już znany poza rodzinną Orawą, błyskotliwie wylansowany przez Małgorzatę Foremniak w programie „Mam talent" – Mateusz Ziółko, zaproszony to tegorocznej edycji Tourne'e. W takim wykonaniu zabrzmiały najpiękniejsze piosenki z bajek: "Mulan", „Pocahontas", „Mała syrenka", „Smerfy", „Gumisie", „Pszczółka Maja", „Król Lew" i innych.Z panem Beethovenem Fot. Anna Szopińska

Widownia dała się czarować Fot. Anna SzopińskaPan Beethoven – poza sceną doktorant pedagogiki – dokonywał cudów, żeby skupić uwagę rozbawionych przedszkolaków i w przerwach między piosenkami zaprezentować im kolejne instrumenty oraz ich brzmienia. Nazwiska i imienia gitarzysty dzieciaki pewnie by nie zapamiętały, więc był to „pan z irokezem", a basista – „ten śmieszny pan we fraku". Dyrygent prowadzi też orkiestrę w głośnym już na Śląsku musicalu „Tarzan".
Nowy Targ po prostu miał szczęście znaleźć się na trasie Tournee Bajkowe Melodie, projektu realizowanego przez Fundację Bielecki Art, dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystarczyło dysponować sceną i dokonać zgłoszenia. Przedsięwzięcie polega na zaangażowaniu i mecenacie elit dla spełniania twórczych idei, promowaniu młodych artystów, dostarczaniu estetycznych przeżyć na wysokim poziomie.