BUKOWINA TATRZAŃSKA.gala kultury romskiej 007 W Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy" zawitała żywa kultura romska, w postaci kolorowej biżuterii, rękodzieła i wyrobów z wikliny. Wszystko za sprawą Gali Kultury Romskiej, która była jednocześnie podsumowaniem rocznego projektu „Droga do lepszego jutra".

Galagala kultury romskiej 001gala kultury romskiej 002 Kultury Romskiej stała się okazją do bliższego poznania kultury i tradycji Romów, którzy zaprezentowali w Domu Ludowym własnoręcznie stworzone dzieła. gala kultury romskiej 003gala kultury romskiej 004To efekt cyklicznychgala kultury romskiej 005gala kultury romskiej 006, kilkudniowych warsztatówgala kultury romskiej 008 dla Romów z Ochotnicy, Limanowej, Szczawnicy, Nowego Sącza, Maszkowic i Czarnej Góry, w czasie których wykonano zdobione drewniane kasetki, wyroby z wikliny,gala kultury romskiej 009gala kultury romskiej 010 bukiety, biżuterię a nawet misternie malowane płytki ceramiczne (tiling).

Nie mogło także zabraknąć żywiołowej muzyki romskiej, a o oprawę muzyczną zadał zespół „Kałe Bała" z Czarnej Góry. Wszyscy goście mogli mieli również okazję rozsmakować się w tradycyjnych potrawach romskich.

Gala Kultury Romskiej, która miała miejsce 21 gala kultury romskiej 011grudnia w Domu Ludowym była podsumowaniem rocznego projektu „Droga do lepszego jutra", mającego na celu aktywizację Romów.

Fot. Wojciech Kubina