2 Pejzaz-Gorski 640x480ZAKOPANE. Jerzy „Juras” Gruszczyński wraz z Kingą Gruszczyńską zagrali nuty natury.

Koncert pt. „II Pejzaż Górski” „Jurasa”, którego niejednokrotnie określa się jako zakopiańskiego Jean Michel Jarre’a, był poświęcony górom. Na jego treść złożyła się muzyka Jerzego Gruszczyńskiego grana na syntezatorach z towarzyszeniem Kingi Gruszczyńskiej na skrzypcach.

Prócz harmonicznych brzmień, klasycznych melodii, czy wręcz żywiołowych utworów z nietypową, elektroniczną perkusją, muzyka nawiązywała swoimi brzmieniami do odgłosów przyrody. Można było usłyszeć przeróżne dźwięki natury – jak wycie wiatru, odgłosy spadających kamieni, górskiego potoku, czy kapiące krople w zaciszu jaskini.

Koncert był przeplatany wierszami Kingi oraz „Jurasa”, które czytali aktorzy Towarzystwa Miłośników Teatru im. H. Modrzejewskiej Ewa Czamańska oraz Andrzej Czarniecki.

Muzyce towarzyszył obraz - fotokast w formacie 3d, na który złożyły się zdjęcia Łukasza Depty, Jerzego „Jurasa” Gruszczyńskiego, Mikołaja Gruszczyńskiego, Eli Laskowskiej, Leszka Lassoty oraz Marka Zaniewskiego. Zdjęcia pochodziły z Tatr, Pamiru, z gór Peru, Boliwii, Chile, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Norwegii, Grecji, Pakistanu oraz z jaskiń Polski, Słowacji i Francji. W pokaz wpleciony był również film 3d Marka Zaniewskiego z Orlej Perci.