kroschor1NOWY TARG – KROSNO. To było świąteczne, podhalańskie kolędowanie co się zowie – pełną piersią, dźwięcznym głosem, w blasku choinkowych świateł i góralskich strojów. Na zaproszenie Chóru Mieszanego "Echo" z Krosna, Miejski Nauczycielski Chór "Gorce" wziął udział w XIV Euroregionalnym Koncercie Kolęd Soli Deo Gloria w Krośnie.

kroschor2„Gorce" kroschor3uświetniały kroschor4ten koncert już trzeci raz, śpiewając kolędy w kościele pw. Św. Piotra i św. Jana z Dukli, pod dyrekcją Janiny Glińskiej i Ewy Zachwiei. Jeszcze dłuższa, bo wieloletnia, jest przyjaźń z krośnieńskim „Echem". Częste i sympatyczne są też kontakty obu grup śpiewaczych.

„Gorce" zawsze wnoszą do euroregionalnego koncertowania żywioł góralszczyzny, współtworząc radosny, świąteczny klimat. Naszych śpiewaków cieszą z kolei wspaniała atmosfera krośnieńskiego spotkania chórów, perfekcyjna organizacja i miłe przyjęcie ze strony gospodarzy.

Nowotarscy miłośnicy „Gorców" nie stracili jednak nic, bo dźwięczą im jeszcze w uszach nuty świąteczno-noworocznego kolędowania tego Chóru – wraz z „Juhasami" i „Białcanami" - na scenie nowotarskiego MOK-u. Koncert w końcu grudnia też był niezapomniany.

Fot. Z archiwum Chóru „Gorce"