RABA WYŻNA. karnawal raba 001W Domu Strażaka w Rabie Wyżnej zagościła muzyka i śpiew za sprawą „Karnawału na Wsi". Stowarzyszenie "Aktywni rabianie" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej kolejny raz udowodnili, że można się świetnie bawić, bez względu na wiek.

„Bawmy się wesoło"karnawal raba 002karnawal raba 003 – to hasło, podkarnawal raba 004karnawal raba 005 którym zgromadzili karnawal raba 006się wszyscy w ostatki w Domu Strażaka w Rabie Wyżnej. I rzeczywiście było wesoło, a na imprezę przybyły dzieci, dorośli, po prostu każdy kto nie chciał spędzić tej wyjątkowej soboty w domu. Zaprezentowały się dwa zespoły regionalne: Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce oraz Zespół Góralski "Rabiańska Śleboda". Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewali ponadto soliści i duety Studia Piosenki „Young Stars". Tak oto, przy zabawie tanecznej i zespole muzycznym Tokarczyk – Band upłynęła ostatnia sobota karnawału w Rabie Wyżnej.

Impreza przygotowana w ramach realizacji projektu "Zachować od zapomnienia – tradycje i zwyczaje regionalne", w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie "Małe projekty".

Fot. Z archiwum organizatorów