BUKOWINA TATRZAŃSKA.wystawa byc artysta 022 Powarsztatowa wystawa „Być Artystą" sprawiła, iż autorzy prac mogli rzeczywiście poczuć się jak sławni artyści. Wernisaż wystawy zgromadził w Bukowiańskim Centrum Kultury tłumy gości, zebrali mnóstwo podziękowań i gratulacji, a o oprawę muzyczną zadbały zespoły regionalne: „Orlynta" i „Mali Wiyrchowianie".

Prace, które pojawiły się w „Domu Ludowym" powstawały w od listopada 2013 roku do marca 2014 roku pod okiem pani mgr Małgorzaty Mirgi – Tas. Owocem tej czteromiesięcznej pracy jest 340 prac wykonanych różną techniką: rysunek, malarstwo, grafika. To właśnie część dorobku 160 osób biorących udział w warsztatach.

Otwarcie powarsztatowej wystawy pt. „Być Artystą" zgromadziło dzieci i młodzież z terenu gminy Bukowina Tatrzańska wraz z rodzeństwem i rodzicami. Małgorzata Mirga – Tas podkreśliła, iż każdy z uczestników warsztatów, już teraz może nazywać siebie – Artystą. Nie dziwi więc tytuł wystawy „Być Artystą" – Ci młodzi ludzie już są artystami, a to był ich pierwszy w życiu wernisaż. Artystom wręczono ponadto nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy, ale największym wyróżnieniem okazały się gromkie brawa publiczności w trakcie uroczystości.

Wystawę „Być Artystą" można oglądać w świetlicy Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy" do piątku 21 marca, następnie prace będą prezentowane w bukowiańskiej i jurgowskiej szkole.

GALERIA

Fot. Wojciech Kubina