CHABÓWKA.na goralska nute Wczoraj w Zespole Szkół w Chabówce odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Muzycznego „Na góralską nutę". Młodzi uczestnicy konkursu kolejny raz udowodnili, jak ważne jest kultywowanie podhalańskich tradycji muzycznych.

Konkurs Muzyczny „Na góralską nutę" skierowany został do uczniów klas I-III, gdyż jednym z jego celów jest wyłonienie młodych talentów muzycznych, a także popularyzowanie śpiewu i muzyki własnego regionu wśród dzieci.

Za organizację tego ważnego dla młodych artystów wydarzenia odpowiedzialne były dwie panie: nauczycielka kształcenia zintegrowanego Elżbieta Sobczyk oraz Elżbieta Iskrzycką-Kałwa. Do konkursu, który patronatem objęła Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, zgłosiło się 21 uczestników z następujących szkół: SP nr 2 w Spytkowicach, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce, SP nr 2 w Rabce-Zdroju, SP nr 4 w Rabce – Zarytem, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chabówce.

Komisja artystyczna w składzie: Teresa Wójciak – była Prezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan Rabka-Zdrój, Jakub Rusiecki – instruktor nauki gry na skrzypcach, Mateusz Papierz – kierownik kabaretu „Truteń" wraz z przewodniczącą konkursowego jury
Dorotą Majerczyk – etnolog, założycielka SMKL oraz kierowniczka zespołów Majeranki i Jana Janoty, dokonała oceny solistów w trzech kategoriach wiekowych oraz dwóch kategoriach wykonawczych i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Karolina Pędzimąż SP nr 2 w Rabce-Zdroju
II miejsce – Amelia Baran SP nr 4 w Rabce-Zarytem

W kategorii klas drugich

I miejsce – Anna Szeliga SP w Chabówce oraz Agata Polak SP w Rdzawce
II miejsce – Julia Łabuz SP w Rdzawce
III miejsce – Angelika Buksa SP w Chabówce, oraz Michał Kowalcze SP w Chabówce

Wyróżnienie:

Martyna Zembal SP w Spytkowicach
Łukasz Jagódka SP w Spytkowicach
Patrycja Potaczek SP w Rdzawce

W kategorii klas trzecich

I miejsce – Julia Czyszczoń SP w Rdzawce, oraz Zofia Polak SP w Rdzawce
II miejsce – Wiktoria Wójciak SP w Chabówce, oraz Nadia Żydek SP nr 4 w Rabce-Zarytem
III miejsce – Lidia Latawiec SP w Rdzawce, oraz Piotr Szal SP w Rdzawce

Wyróżnienie:

Julia Zając SP w Chabówce
Anna Zając SP nr 4 w Rabce-Zarytem

W kategorii z akompaniamentem instrumentu:

I miejsce – Anna Pranica SP w Chabówce

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom z Konkursu Muzycznego „Na góralską nutę" - wszystko po to, by młodzi artyści nie przywiązywali zbyt wielkiej wagi do wygranej, lecz uczyli się zdrowej rywalizacji i przełamywali strach przed sceną.

GALERIA

Fot. Jan Ciepliński