wygsukNOWY TARG. W 56 miejscowościach całej Polski odbywają się eliminacje do 19. Edycji Konkursu „Wygraj sukces". Odbyły się one i w Nowym Targu. Szansę miał każdy, a dla dziesięciorga wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem jest już bardziej realna...

Formułę Konkursu „Wygraj sukces" od wszystkich dotychczasowych różni to, że szansę mają wszystkie dzieciaki, nawet te z najmniejszych miejscowości, nie tylko te obyte ze sceną, muzykami i orkiestrą. Zdobywcy Grand Prix co roku przyznawana jest nagroda - wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem.

Pomysłodawca i inicjator Konkursu to Jarosław Piątkowski – muzyk i właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić do śpiewania dzieci z małych, wiejskich ośrodków, dostrzegłszy, że w konkursach piosenki występują one niezmiernie rzadko z jednego tylko powodu - braku akompaniamentu lub podkładu muzycznego. W małych miejscowościach trudno bowiem najzdolniejszemu nawet dziecku znaleźć pianistę czy innego muzyka, który „podegrałby" soliście. Trudno też o podkład muzyczny do popularnych piosenek.
Jarosław Piątkowski z grupą zaprzyjaźnionych twórców najpierw pisał piosenki: po kilka dla najmłodszych dzieci, średniaków i tych kończących szkolę podstawową. Potem wydano kasetę z tymi piosenkami. Jej odmienność polegała na tym, że z jednej strony nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty, a druga strona zawierała jedynie podkład muzyczny. W ten sposób dziecko, dysponując tylko magnetofonem, mogło przygotować własną interpretacje wybranego utworu. Był to rok 1996. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów.

Teraz, w nowotarskich eliminacjach 19. edycji, wyróżnienia specjalne zdobyli: Stanisław Kwak, Malwina Łaś, Marta Słowik, Paulina Gągola, Zuzanna Szopińska, Katarzyna Słowik, Hubert Kret, Wiktoria Żółty, Aleksandra Różańska, Kamil Mokracki.

Do kolejnego etapu konkursu nominowani zostali: Julia Milaniak, Beata Sutor, Paulina Bryniarska, Julia Jarząbek, Martyna Plewa, Julia Mokracka, Magda Panek, Martyna Łęcka, Karolina Hornik, Marta Skraba.

Fot. z archiwum MOK