NOWY TARG. ewa kruchowskaEwa Kruchowska, mieszkanka Nowego Targu i absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego została finalistką 9 Edycji Połowu Literackiego, którego głównym celem jest „wyłowienie" i wyróżnienie młodych twórców.

Projekt Połów realizowany od 2005 roku, w którym uczestniczą autorzy przed debiutem książkowym. Jego celem jest zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie im literackiego startu.

Ewa Kruchowska została finalistką 9 Edycji Połowu Literackiego i już jutro weźmie udział w dalszych eliminacjach czytając na wrocławskim ryku swój utwór. Otwartą dla wszystkich scenę poprowadzą Konrad Góra i Marta Podgórnik. Dobre czytanie będzie przepustką do znalezienia się w almanachu, którego premiera zaplanowana została jesienią 2014 roku. Wybrani finaliści mają szansę pracować nad wydaniem swoich utworów w almanachu.

Wśród najbardziej znanych uczestników projektu znajdują się m.in.: Sławomir Elsner, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Agnieszka Mirahina, Monika Mosiewicz, Julia Szychowiak. Ich debiutanckie książki nominowane były do licznych nagród literackich, również tych najważniejszych (Gdynia, Nike, Silesius), i wyróżniane wieloma z nich. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://portliteracki.pl/projekty/strony/polow-2012-3/

Ewa Kruchowska była doktorantką na Wydziale Filozoficznym UJ. Pisze pracę doktorską dotyczącą kryzysu wieku średniego w paradygmacie hermeneutyki filozoficznej. Pracowała jako: copywriterka, trenerka kompetencji miękkich, wykładowczyni uniwersytecka, nauczycielka, psycholożka dziecięca i psychogerontolożka. Jest także twórczynią poezji, prozy poetyckiej, artykułów naukowych i popularnonaukowych, collages i opinii psychologicznych.