choinka dolina chocholowska

Tej zimy już po raz trzeci firma Volvo wypożyczała chętnym żywe choinki na święta „Wypożyczalnia choinek Volvo” zapewniła w tym roku 1 200 świerków pospolitych. Można było zabrać je do domu, a potem zwrócić producentowi samochodów, który zobowiązał się do zasadzenia ich.

Chcą przekonać Polaków, że pachnące drzewko na święta nie musi być wycięte, może być naprawdę żywe i po wszystkim oddane naturze, a produkcja sztucznych drzewek wiąże się z emisją gazów cieplarnianych. Do każdej wypożyczonej choinki zdecydowali się dorzucić 10 drzew mieszanych. Dzięki nim powstanie las 12000 drzew. Na stronie Volvo trwa głosowanie w której z trzech lokalizacji ma powstać las. Do wyboru mamy Puszczę Knyszyńską, która została spustoszona przez huragany w 2015 i 2016 roku, Nadleśnictwo Przymuszewo, gdzie wichura w 2017 roku zniszczyła prywatny, stary las oraz naszą Dolinę Chochołowską, która również ucierpiała, najmocniej w 2013 roku, przez wiejący halny. Dzieła dopełniają korniki. Teren, który może zostać zalesiony znajduje się w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Aby zagłosować trzeba wejść na stronę https://poznajvolvo.volvocars.com/promocje/choinka-ekologiczna . Po zaznaczeniu opcji głosowania strona poprosi o podanie adresu e:mail i zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Głosowanie trwa do 17 stycznia, więc nie traćcie czasu.

Tekst: AZ
Zdjęcie: Volvocars.pl