iphone

Nie ma wątpliwości, że iPhone wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie tylko najnowsze, ale również te starszej generacji. Jaki model wybrać na sam początek? IPhone 7 czy iPhone 8?

iPhone 7 vs iPhone 8–wygląd, wyświetlacz i procesor

Na pierwszy rzut oka, oba modele praktycznie się nie różnią. Mamy tutaj bardzo podobne wzornictwo. Do tego nie zmieniono układ przycisków.  Ponadto wymiary telefonów sa niemalże identycznie. Co więcej, do nowego modelu pasują etui od iPhone'a 7.Natomiast różnica dotyczy materiału, z którego wykonano flagowce.

Siódemkę wykonano z aluminium. Natomiast  w ósemce zastosowano szkło. To krok naprzód, bowiem rozwiązanie sprawia, że ósemka wspiera bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi. Kolejna różnica dotyczy podzespołów. Sercem iPhone’a 7 jest czterordzeniowy procesor A10 2GB pamięci RAM. Natomiast w 8 mamy nowszy procesor, A11 Bionic również wyposażono w 2 GB RAM. I choć w ósemce procesor jest nowszy, to oba modele gwarantują naprawdę świetną wydajność, szybkość i płynność pracy urządzenia.

Zarówno siódemka, jak i ósemka są wyposażone w  4.7-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS, o rozdzielczości 1334×750, co daje ok. 326 pikseli na cal. Dodatkowo iPhone 8 oferuje technologię True Tone.

iPhone 7 vs iPhone 8 – aparat, bateria

Obecnie aparat to jeden z najważniejszych parametrów, które bierze się pod uwagę, przy zakupie smartfona. Zarówno iPhone 7, jak i 8 robią naprawdę dobrej jakości zdjęcia i spokojnie starszą tym, którzy wymagań zbyt dużych nie mają. W obu modelach znajdziemy aparat z matrycą o rozdzielczości 12 Mpx z tyłu i 7 Mpx z przodu. Mamy tutaj m.in. optyczną stabilizację obrazu, która doskonale sprawuje się w trakcie robienia zdjęć, jak i kręcenia filmów.

I choć nie ma między nimi znaczniej różnicy, to jednak aparat jest na korzyść nowszej wersji. A to wszystko ze względu na lepsze odwzorowanie kolorów, a także szczegółowość. Oba modle są również wodoodporne i spełniają normę IP67.

iPhone 7 czy iPhone 8 – który wybrać?

Wybór iPhone’a to dość ciężka decyzja. Zwłaszcza, że cena flagowców nie należy do najniższych. IPhone 7 czy iPhone8 , który wybrać? Tak naprawdę wszystkim zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Oba modele są idealne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z iOS. Mimo, że są starsze, to wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Są naprawdę dobre, a do tego w o wiele bardziej przystępnej cenie niż najnowsze modele. Nie ma też wątpliwości, że ósemka jest lepsza od swojego poprzednika pod wieloma względami.

Przede wszystkim pozwala na ładowanie bezprzewodowe, co jest innowacyjnym rozwiązaniem. Dodatkowo ma trochę lepszy aparat oraz procesor. Jeśli więc zależy Ci na dobrym modelu i zwracasz uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół, to iPhone 8 będzie dl Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Natomiast w przypadku, gdy posiadasz już iPhone 7, nie ma sensu wymiany na 8. Co prawda, w ósemce wprowadzono kilka fajnych zmian, ale nie ma tu żadnej rewolucyjnej nowości.