zdjecieglown

Ochrona nieruchomości należy do zadań priorytetowych, jednak często niestety pomijanych w odpowiednim momencie. Inwestorzy tak mocno skupiają się na aranżacji bryły i wnętrza, że zapominają o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na ich dom. Jak zabezpieczyć się przed stratami?

Silny wiatr

Zmiany klimatyczne coraz częściej objawiają się nagłymi spadkami i wzrostami temperatury, a także różnymi gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Burze, a nawet trąby powietrzne to obecnie dość częsty scenariusz o różnych porach roku. Dlatego dobrym pomysłem jest zabezpieczenie terenu w taki sposób, aby znajdowało się na nim jak najmniej elementów, które poderwane przy silnym wietrze mogłyby uszkodzić dom. Zakup odpowiednich okien, odpornych na mocne podmuchy, to również racjonalne rozwiązanie.

Trudny teren

Jeśli działka, na której ma zostać posadowiona nieruchomość, jest pochyła, warto ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Pierwszym krokiem jest oczywiście właściwie dobrany projekt domu – te odpowiednie znajdują się w osobnym katalogu na stronie pracowni Domoweklimaty.pl. Drugi krok zakłada działania w obrębie działki. Zaliczyć tu można ochronę przed osuwiskami i prawidłowe poprowadzenie cieków wodnych.

Kradzieże

Oprócz zjawisk naturalnych również czynnik ludzki jest dość niebezpieczny dla naszych domów. Kradzieże i akty wandalizmu, choć nie tak częste, jak jeszcze dwie dekady temu, wciąż się zdarzają. Na szczęście zastosowanie nowoczesnych instalacji alarmowych i monitoringu jest dziś dość proste i tanie, dlatego warto się na nie zdecydować niejednokrotnie już na etapie projektu domowych instalacji.

Słońce

Duże przeszklenia są obecnie w modzie. Wyglądają świetnie, idealnie doświetlają wnętrza i otwierają je na ogród. Jednak jeśli w upalne dni wpada do pomieszczeń zbyt wiele promieni słońca, to komfort termiczny dla mieszkańców znacząco spada lub rosną opłaty za energię elektryczną zużywaną przez klimatyzację. Zastosowanie rolet, szczególnie zautomatyzowanych, zewnętrznych, to właściwe panaceum na tę  niedogodność. Warto więc zainwestować w takie rozwiązanie.

zdjecieglowne2