swing 684707 1920

Białka Tatrzańska słynie szczególnie z atrakcji zimowych. Wtedy turystów jest najwięcej. Coraz częściej wybierają się tutaj na odpoczynek i latem.

 Wiemy jednak, że mimo słynnych wyciągów to dalej wioska. Tak miejscowi, jak i wczasowicze szukają rozrywki w letnie dni. Poza Termami Bania i placem zabaw dostępnym obok hotelu brakuje miejsc, gdzie można spokojnie usiąść z małymi dziećmi. A to one często wybierają Białkę i okoliczne wioski chętniej od zatłoczonego Zakopanego.

Ostatnio wśród mieszkańców krążą wieści, że obok górnego parkingu kościelnego powstanie plac zabaw. Sprawdziliśmy teren – trwają tam prace porządkowe. Okoliczne stoiska i budki z fastfoodami zostały przesunięte w głąb placu. O doniesienia pytamy panią Marię Kuruc – wicewójt Gminy Bukowina Tatrzańska:

Teren obecnie jest porządkowany, wszystko jest na etapie projektowania. Była taka koncepcja, jednak czy będzie to plac zabaw czy coś innego dowiemy się po kolejnym zebraniu sołeckim we wrześniu.

 

Co prawda jest niewielki plac zabaw przy szkole podstawowej, ale to jedyny w centrum i pierwszeństwo do korzystania z niego w czasie zajęć mają uczniowie i przedszkolaki. Poza tym w trakcie pandemii nikt spoza szkoły nie może na nim przebywać. Ze stosowaniem się do zakazu bywa różnie.

Chociaż pierwszą potrzebą Białki niewątpliwie jest kanalizacja, nie zmienia to faktu, że plac zabaw z prawdziwego zdarzenia przydałby się w Białce. A może macie inne pomysły?