alpinTATRY. Trwają przygotowania do zawodów Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg pod Górę. Tradycyjnie trasa zawodów prowadzi na Kasprowy Wierch.

Zawody zaplanowano na 20 października. Wystartuje w nich ok. 300 osób. Lista startowa jest już od dawna zamknięta – bieg na Kasprowy bowiem cieszy się bardzo dużą popularnością wśród amatorów tej dyscypliny sportu. Wystartuje w nim ok. 300 osób. Zawody odbędą się bez względu na pogodę, choć w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo do zmiany trasy. Tak też bywało podczas poprzednich edycji. Zdarzało się bowiem, że tuż przed zawodami w Tatrach spadły duże ilości śniegu. Jeśli mimo to jest bezpiecznie, zawodnicy biegną po śniegu na szczyt. Jeśli zagrożenie lawinowe lub inne czynniki (opad, wiatr) uniemożliwiają rozegranie zawodów w wyższych partiach gór, trasa jest modyfikowana. Kilka lat temu zawody z tego względu odbyły się m.in. w rejonie Kalatówek.
Zawodnicy wystartują o godzinie 10 z rejonu Ronda Jana Pawła II. (915 m n.p.m.). Pobiegną zielonym szlakiem z Kuźnic przez Myślenickie Turnie, na szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m n.p.m.). Dystans wynosi ok. 8.5 km, przewyższenie - 1072 metry. Trasa prowadzi szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z tym zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu Parku. Osoby schodzące ze szlaku (a tym samym z trasy) będą dyskwalifikowanie.
Organizatorami zawodów są: Alpin Sport Zakopane, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy wezmą też udział w losowaniu nagród. Trwają przygotowania do kolejnej, już piątej edycji zawodów Alpin Sport Tatrzański Bieg pod Górę. Tradycyjnie trasa zawodów prowadzi na Kasprowy Wierch.