pijalniaRABKA-ZDRÓJ. Oferta nabycia spółki Uzdrowiska Rabka S.A. przez Jana Wieczorkowskiego, spadkobiercę Kadenów byłych właścicieli Uzdrowiska Rabka oraz spółkę Thermaleo należącą do spadkobierców Stadnickich, byłych właścicieli uzdrowiska Szczawnica została wstępnie zaakceptowana przez Ministra Skarbu Państwa. Tym samym jest zgoda na dalsze prowadzenie procesu prywatyzacyjnego tejże spółki.

Dziś w Ministerstwie Skarbu Państwa poinformowano Podhale Region, że po analizie oferty wiążącej na zakup pakietu 91,06 procent akcji spółki Uzdrowisko Rabka S.A. złożonej przez Jana Wieczorkowskiego i Thermaleo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Minister Skarbu Państwa zdecydował o podjęciu negocjacji przy prywatyzacji spółki uzdrowiskowej z Panem Janem Wieczorkowskim i Thermaleo Sp. z o.o. – Zdecydowaliśmy się na podjęcie właściwych negocjacji – uściślono nam w biurze prasowym MSP.jadalniaCo to znaczy? Tyle, że jeśli ostatecznie oferta Wieczorkowskich i Thermaleo przypadnie do gustu MSP i będzie dla niego atrakcyjna oraz zagwarantuje ona dalsze funkcjonowanie spółki uzdrowiskowej proces prywatyzacji po ponad 2 latach będzie mógł zostać zakończony z pozytywnym skutkiem.
Jan Wieczorkowski nie ukrywa zadowolenia. - Minister Skarbu Państwa przyjął naszą ofertę i zaprosił nas do dalszych negocjacji, co jest pozytywne. Teraz albo będzie chciał poprowadzić te negocjacje, albo je znowu zamknie – mówi Jan Wieczorkowski. Co wtedy? Na nowo ruszy proces, czyli MSP będzie czekało na nowe propozycje i oferentów chętnych do nabycia akcji spółki. Nadal sprawa jest bowiem otwarta, jeśli chodzi o przekazanie spółki marszałkowi Małopolski.
Już od około dwóch lat MSP prowadzi proces prywatyzacyjny. Zaprasza tym samym wszystkich zainteresowanych nabyciem 1 mln 939 tys. 500 akcji o wartości nominalnej 10 złotych każda, stanowiących 91,06 procent kapitału zakładowego spółki „Uzdrowisko Rabka" S.A. do negocjacji. Warto tu dodać, że zgodnie z ustawą uprawnionym pracownikom Spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 procent akcji Spółki, czyli 190 500 akcji.
Tymczasem spółka jest atrakcyjnym kąskiem. Ma ponad 100 letnią tradycję i dysponuje nowoczesną bazą zabiegową. Ma kompleksową ofertę w zakresie lecznictwa, profilaktyki i rehabilitacji. Wytwarza solankę wykorzystywaną w lecznictwie i kosmetyce. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego, nerwowego, krążenia, chorób narządu ruchu i cukrzycy. Prowadzi też rehabilitację kardiologiczną pacjentów po zabiegach i operacjach. Rocznie przyjmuje ok. 2,5 tys. klientów komercyjnych oraz ok. 6,2 tys. kuracjuszy kierowanych przez NFZ i ZUS. Należy do spółki w sumie 49 nieruchomości gruntowych położonych w Rabce-Zdroju o łącznej powierzchni 14 ha, z czego 45 to grunty w użytkowaniu wieczystym. Na nich jest 17 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 20 605 m kwadratowego, z czego 10 związanych jest bezpośrednio ze świadczeniem usług uzdrowiskowych. Atutem rabczańskiego uzdrowiska jest leczniczy mikroklimat, bogate zasoby wód mineralnych, korzystna lokalizacja, dogodne połączenia komunikacyjne, różnorodność oferowanych usług uzdrowiskowych, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i diagnostyczny, rozwój działalności w zakresie SPA & Wellness, rozwój produktów na bazie solanki oraz atrakcyjne miejsca do zwiedzania i aktywnego wypoczynku.
Więcej informacji o prywatyzacji i jej kolejnych etapach w zakładce "zdrowie i uroda".