PMU 1814w2ZAKOPANE. Niezwykłe wydarzenie dla mediów, czyli uroczyste otwarcie Krainy Światła na Gubałówce przygotowały Polskie Koleje Linowe. Ten rok jest bowiem szczególny nie tylko przez 100 lecie odzyskania niepodległości, ale i 80 rocznicę kolei na Gubałówce.

- Świetlne iluminacje nadają świątecznego charakteru wielu miastom w Polsce, jednak dzięki Krainie Światła na Gubałówce poczuć można nie tylko zbliżające się Boże Narodzenie, ale dodatkowo prawdziwie zakopiański klimat. Tej zimy rozbudowaliśmy wystawę o nowe atrakcje, tym razem inspirowane głównie tatrzańską przyrodą - mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

To dzięki temu wydarzeniu aż 250 tys. ekologicznych ledowych żarówek rozświetliło główną stację z okazji 80-lecia kolei na Gubałówce. Z światełek są rzeźby inspirowane podhalańskim folklorem, a także postacie zwierzęce. Są renifery, konie, niedźwiedzie. Są i zimowe sanie, wagonik kolejki i górale.

Po raz kolejny tysiące świateł rozbłysło nad Zakopanem. – W tym roku w związku z obchodami 80-lecia kolei na Gubałówkę nasza wystawa jest jeszcze piękniejsza, bogatsza i większa. Magicznie przedmioty i postacie zaklęte w światełkach będą towarzyszyć naszym gościom przez całą zimę – podkreśla PKL.

Warto przypomnieć, że pomysłodawcą i inicjatorem budowy kolei był inż. Aleksander Bobkowski, przedwojenny wiceminister komunikacji. To on doprowadził do otwarcia pierwszej kolei górskiej na Kasprowy Wierch.

Dla wszystkich gości Kraina Światła jest otwarta już od wczoraj.

Tutaj zdjęcia