velo2

Wyszli z inicjatywą budowy trasy rowerowej, biegnącej z jednej miejscowości do drugiej.

Na Podkarpaciu brakuje tras rowerowych, nie brakuje za to amatorów jazdy na rowerach. To właśnie oni doszli do wniosku, że chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Założyli Stowarzyszenie Aktywny Beskid. Zaczęli organizować akcje promujące turytykę i zbierać podpisy w sprawie ścieżek rowerowych w swojej okolicy. 

Aby połączyć Zakopane z Soliną potrzebne jest utworzenie dwóch tras rowerowych, mianowicie Velo Karpatia i Velo San. Ta pierwsza ma biec od miasta Biecz, przez Jasło, Krosno i Rymanów, aż do Sanoka, gdzie połączy się z Velo San. Stamtąd Doliną Sanu pojedziemy przez Zagórze, Lesko do miejsca docelowego, czyli Zalewu Solińskiego. 

Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane- czytamy na stronie Stowarzyszenia.
Miłośnicy rowerów łączą siły i wspólnie z 8 innymi stowarzyszeniami będą zbierać podpisy w różnych miastach na Podkarpaciu. Petycja dostępna jest również online, dlatego każdy nas może pomóc i oddać swój głos.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2TjdkMEeHGH8L6ml80o9BISHxb-a6AXB_uGHxzo4s5xWQeg/viewform?fbclid=IwAR1LNgpLvkI6S4DX-Pi3lp0T5j9oIy1SATWkUipfR4veoQbVZ3zg7aIm3JM

Dzięki ścieżkom rowerowym można zrezygnować z poruszania się ruchliwymi ulicami, co sprzyja zarówno rowerzystom, jak i innym użytkownikom dróg. W miejscach tras powstaje więcej obiektów turystycznych i rekreacyjnych. Zwiększa się komfort jazdy cyklistów i bezpieczeństwo. Zachęcamy do podpisania petycji.

AZ
foto: Stowarzyszenie Aktywny Beskid