img 9547

W dniach od 8 do 11 lipca Rabka-Zdrój po raz siódmy będzie międzynarodową stolicą literatury dziecięcej. - Ten festiwal to uczta dla tych, którzy lubią literaturę dziecięcą, a szczególnie dla dzieci, które dzięki temu rozwijają swoją bogatą wyobraźnię i poprzez literaturę rozwijają się – mówił burmistrz Leszek Świder podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się on-line.

- Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że co roku możemy brać udział w tym wielkim przedsięwzięciu. Zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalu – zachęcała Anna Gąsior, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju, która jest współgospodarzem i współorganizatorem festiwalu.

- Tegoroczna, siódma edycja Rabka Festival, różni się od poprzednich edycji ze względu na sytuację epidemiczną - przyznała główna organizatorka Iwona Haberny. - Ale nie znaczy to, że jest mniej interesująca. Zapraszamy na wydarzenia, które będą realizowane na żywo, oprócz tego mamy ogromny program, który będzie prezentowany w Internecie. Mamy nadzieję, że się to Państwu spodoba. Ma to swoją zaletę, bo dzięki temu będą z nami także ci, którzy nie mogliby do Rabki-Zdroju przyjechać.

Festiwal, z uwagi na pandemię, ma nietypową formułę. Na żywo odbędzie się tylko część z zaplanowanych wcześniej wydarzeń, a podczas każdego z nich zachowywane będą szczególne środki ostrożności. Wiele wydarzeń – wykłady tematyczne i prelekcje, warsztaty – zostało nagranych wcześniej i będą wyświetlane podczas kolejnych festiwalowych dni na kanałach komunikacyjnych festiwalu - poprzez stronę internetową www.rabkafestival.pl, kanał na YouTubie oraz profil na Facebooku www.facebook.com/rabkafestival. Tradycyjnie przygotowano program dla dzieci i dla dorosłych.

Festiwal potrwa do 11 lipca.

fot. UM RABKA ZDRÓJ.