117716061 10157868036412569 5189632840256713270 o

Zbliżający się weekend zwiastuje oblężenie w Tatrach.

 Turysto!

Ruch turystyczny w Tatrach jest obecnie bardzo duży. Na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki. Dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Rysów i Orlej Perci. Należy wziąć pod uwagę, że może wydłużyć to planowany czas trwania wycieczki.

Prowadzony jest remont szlaku graniowego na odcinku Świnicka Przełęcz – Świnica. Mogą występować tam nieznaczne utrudnienia – prosimy zachować ostrożność. Remontowany jest również szlak (droga) w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka – Hala Gąsienicowa – dla rowerzystów mogą pojawić się utrudnienia – konieczność przejścia na odcinkach remontowanych.

Z powodu remontu nadal zamknięty jest w obie strony szlak na Przełęcz Krzyżne od strony Doliny Pańszczycy (od skrzyżowania szlaku żółtego ze szlakiem czarnym). Zamknięty do odwołania jest również szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku (w obie strony).

Na najbliższe dni prognozowane są burze w Tatrach! Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych.

Parkingi w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z rezerwacją online. Chcąc dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, musisz dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca za pośrednictwem strony www.tpn.pl. Masz wątpliwości? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami o funkcjonowanie parkingów w rejonie Morskiego Oka: www.tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety.

Ważne! Przed wejściem na szlak zawsze sprawdź prognozę pogody oraz komunikat turystyczny na naszej stronie www.tpn.pl/zwiedzaj. Dodatkowo, znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji – jak zachować się w trakcie burzy, jakie zagrożenia mogą Cię spotkać w Tatrach, jakie zasady panują w Tatrzańskim Parku Narodowym itd.

Informacji udzielamy także w naszym Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Chałubińskiego 44 (przy rondzie Jana Pawła II), który jest czynny codziennie w godzinach 7.30–16.30. Również e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz telefonicznie (18 20 23 300).

źródło: TPN