wentaGÓRY. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki apeluje o pomoc dla Wojciecha Wenty (Klub Wysokogórski Szczecin), autora wielu dróg wspinaczkowych w Tatrach.

Wojciech Wenta, w środowisku wspinaczkowym znany jako „Rekin" (rocznik 1971), wspina się od 25 lat. Przeszedł w górach ok. 200 dróg wspinaczkowych, głównie w Tatrach i Dolomitach. Jest współautorem - wraz z Maciejem Tertelisem – 13 nowych dróg i wariantów w Polskich Tatrach Wysokich (latem i zimą), w tym dróg, które należą dziś do kanonu klasyków w rejonie Morskiego Oka, takich jak m.in. „Zemsta Wacława" na Mnichu oraz „Pachniesz Brzoskwinią" na Kopie Spadowej. Wojtek od 2008 roku walczy z nowotworem szpiku kostnego - szpiczakiem mnogim. Po operacji kręgosłupa w tym samym roku wrócił do wspinania, przechodząc kolejne drogi, głównie w Dolomitach. Późniejsze nawroty choroby uniemożliwiły mu wspinanie i pracę. Wojtek jest ojcem 4-letniej Weroniki.
Pomoc jest nieodzowna z powodu niewystarczających środków, jakie zapewnia Wojtkowi państwo. W ostatnim czasie stan zdrowia Wojtka bardzo się pogorszył. Szpiczak jest chorobą nieuleczalną, ale przy pomocy nowoczesnych leków można skutecznie ograniczyć postępowanie choroby. Konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie kuracji lekiem, który może spowolnić chorobę. Miesięczne koszty leczenia to 30 tys. złotych.
Osoby i instytucje, które chciałyby pomóc w leczeniu Wojtka prosimy o dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto Fundacji im. Jerzego Kukuczki z dopiskiem POMOC WOJTKOWI WENCIE: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611. Wpłat można też dokonywać bezpośrednio - szczegóły dostępne

http://www.fundacjakukuczki.pl//pages/posts/potrzebna-pomoc-dla-wojtka-wenty-bdquorekinardquo-512.php.