Uczestnicy KopiowanieTATRY. 33 zawodników, w tym 7 kobiet, wzięło udział w XI Memoriale Bartka Olszańskiego, który odbył się 16-17 lutego w Dolinie Wielickiej na ścianie „Wiecznego Deszczu". Zawodnicy przyjechali z całej Polski.

Autorami dróg wspinaczkowych, które pokonywali zawodnicy, byli Tony Suchy i Jano Korenko z Horskiej Zachrannej Służby. Ściana Wiecznego Deszczu oferuje drogi o długości od kilku do dwudziestu dwóch metrów i trudnościach od M6+ do M9+/10-. Wszystkie są przewieszone. Podczas XI MBO zawodnicy wspinali się po czterech drogach, na których mogli zdobyć maksymalnie 36 punktów. Wśród pań zwyciężyła Magdalena Waluszek (KS Korona Kraków), wśród mężczyzn najlepszy był Damian Granowski (KW Kraków, drytooling.com.pl).
Gościem specjalnym Memoriału był wspinacz i himalaista Janusz Gołąb.Damian GranowskiJoanna Klimas KopiowanieLukasz Nowak KopiowanieMaciej Ostrowski Kopiowaniescianawiecznegodeszczu KopiowanieOrganizatorzy składają serdecznie podziękowania dla firm i osób, przy których wsparciu odbył się XI Memoriał Bartka Olszańskiego, w tym dla TOPR i Horskiej Zachrannej Służby.
Ratownicy TOPR Marek Łabunowicz i Bartłomiej Olszański zginął podczas akcji ratunkowej pod Szpiglasową Przełęczą 30 grudnia 2001 roku.


Wyniki


Kobiety:
1. Magdalena Waluszek-Nowak 25 pkt., KS Korona
2. Małgorzata Jurewicz 19 pkt., KW Olsztyn
3. Joanna Klimas 17 pkt., KW Kraków
4. Ilona Gawęda 14 pkt., KW Kraków
5. Dorota Kościańczuk 13 pkt., Akademicki Klub Wspinaczkowy Kotłownia
6. Daria Krynicka 12 pkt., czas 14, 55 min., WKW Wrocław, KKW Zawrat
7. Iwona Soczyńska 12pkt., czas 15,01 min., KW Warszawa
Mężczyźni
1. Damian Granowski 32 pkt., czas 26,2 min., KW Kraków, drytooling.pl
2. Łukasz Nowak 32 pkt., czas 36,34 min., niezrzeszony
3 Leszek Iwan 31pkt., czas 26,15 min., KW Warszawa
4 Karol Dąbrowski., 31 pkt., czas 29,52 min., ŚKA
5 Józef Soszyński 31 pkt., czas 33,32 min., KW Trójmiasto
6 Tomasz Burdzanowski 27 pkt., Akademicki Klub Wspinaczkowy Kotłownia
7 Marcin Nowogródzki 25 pkt., UKA Warszawa
8 Maciej Ostrowski 23 pkt., KW Warszawa
9 Michał Szymik 22 pkt. 20,26 min., niezrzeszony
10 Przemek Klentak 22 pkt., czas 27, 47 min., KW Warszawa
11 Tomasz Lewandowski 21 pkt., czas 18,40 min., KW Kraków
12 Mariusz Mucha 21 pkt., czas 24,30 min., STJ KW Kraków
13 Mariusz Lange 21 pkt., czas 28,26 min., KW Katowice
14 Jacek Krynicki 20 pkt., czas 16,27 min., WKW Wrocław, KKW Zawrat
15 Bartłomiej Klimas 20 pkt., czas 29,29 min., KW Kraków
16 Łukasz Maciejewski 19 pkt., czas 20,16 min., KW Warszawa
17 Filip Filar 19 pkt., czas 20,27 min., Speleoklub Tatrzański
18 Paweł Kos 18 pkt., KW Toruń
19 Hubert Cieplak 13 pkt., czas 10,44 min., KW Kraków; UKA
20 Maciej Chmielecki 13 pkt., czas 16,10 min., KW Kraków
21 Michał Parczewski 11 pkt., Speleoklub Tatrzański
22 Krystian Bąk 10 pkt., czas 12,6 min., Niezrzeszony
23 Peter Bugań 10 pkt., czas 13,4 min., HO TJ Sokol
24 Dariusz Lipiński 9 pkt., KKW Zawrat
25 Jakub Olszewski 8 pkt., czas 5,46 min., Warszawa
26 Ryszard Grzywa 8 pkt., czas 9,55 min., KW Kraków

Zdjęcia: Marcin Nowogródzki