stoknarciarskiCZORSZTYN. Już jutro 23 lutego ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do niedzielnego Finału Pucharu PZU Snow Tour 2013. W nadchodzący weekend w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach zmierzą się ze sobą zwycięzcy sześciu półfinałów i tym samym poznamy zwycięzcę.

Po eliminacjach w pięciu najpopularniejszych ośrodkach narciarskich w Polsce przyszedł czas na ostatnie rozgrywki i wielki finał. Do tej pory PZU Snow Tour zagościł w Zakopanem, Krynicy Zdrój, Dusznikach Zdroju, Białce Tatrzańskiej oraz Ustrzykach Dolnych. W sobotę będzie to szósty i zarazem ostatni raz, jak zostanie rozłożone mobilne zimowe miasteczko i trasa do slalomu giganta. Natomiast w niedzielę 24 lutego rozpocznie się finał, który oficjalnie zakończy ferie zimowe w Polsce. To właśnie podczas tego zimowego odpoczynku w każdy weekend narciarze i snowboardziści rywalizowali ze sobą o miejsce w ostatnim etapie konkursu.
Nad bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy GOPR i TOPR, którzy zaprezentują w jaki sposób profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy, a w szczególności najmłodsi będą mogli poznać Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, który określa zasady zachowania na stoku narciarskim. Najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych grach, zabawach oraz konkursach m.in. w wyklejaniu kasków i tworzeniu unikatowych koszulek. Dorośli będą mogli odwiedzić profesjonalne centrum testowe sprzętu narciarskiego oraz otrzymać gadżety przydatne w zimie np. szminki ochronne, skrobaczki do szyb, skirzepy oraz apteczki narciarskie. Podczas imprezy nie zabraknie też muzyki, którą zajmie się DJ.
PZU Snow Tour to przede wszystkim rywalizacja i dobra zabawa, podczas której promuje się bezpieczeństwo w górach, a w szczególności na stokach narciarskich. Podczas imprezy propagowany będzie także zdrowy i aktywny styl życia, więc przygotowano kilka sportowych atrakcji. W końcu niecodziennie trafia się okazja do przejechania trasy slalomu giganta z profesjonalnym pomiarem czasu. Komu się to jeszcze nie udało, a chciałby spróbować będzie miał taką możliwość i szansę zakwalifikowania się do niedzielnego finału. Zanim to nastąpi, trzeba pamiętać, że podstawą bezpiecznej jazdy jest rozgrzewka, która wcale nie musi być nudna. Organizator proponuje ski aerobik Zumbę, jako prawidłowe przygotowanie do wysiłku, jaki czeka wszystkich chcących zmierzyć się ze slalomem gigantem.