12KOŚCIELISKO. XVI Mały Memoriał im: Bronisławy Staszel Polankowej już w czwartek. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, także z klas „O" i młodsi oraz gimnazjaliści. Zapisy można poczynić jeszcze do wtorku.

- Komitet organizacyjny zaprasza do wzięcia licznego udziału w kolejnym jubileuszowym Memoriale, który pozwoli uczcić pamięć Bronisławy Staszel Polankowej – podkreśla sekretarz Klubu UKS „Regle", Kościelisko Zofia Leśniak.
Zawody odbędą się na stacji narciarskiej Biały Potok za Doliną Kościeliską 21 marca. Rozpoczną o godzinie 10 od startu grupy najstarszej zawodników. Uczestnicy będą startować indywidualnie w ostępach czasu. Będzie ich obowiązywał styl klasyczny. Wszyscy pokonają tor sprawdzający umiejętności techniczne zawodników według pomysłu profesora Szymona Krasickiego. Po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymają upominek oraz wezmą udział w losowaniu nagród, otrzymają też dyplomy, a najlepsi medale.
Koszty organizacyjne zawodów, co prawda pokryje urząd gminy Kościelisko i UKS „Regle" Kościelisko, jednak koszty uczestnictwa muszą pokryć same szkoły i kluby we własnym zakresie.
Zgłoszenie udziału należy składać do urzędu gminy Kościelisko, ul. Strzelców Podhalańskich 44 lub należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 marca. Oryginały zgłoszenia wypełnione czytelnie rocznikami podpisane przez Dyrektora Szkoły należy oddać przy odbiorze numerów w dniu zawodów. Warto dodać, że zawodnicy obowiązkowo powinni posiadać aktualne badania i ubezpieczenia NW, za co są odpowiedzialni trenerzy i opiekunowie. - Organizator nie odpowiada za ewentualne nieszczęśliwe wypadki podczas zawodów – podkreśla sekretarz Klubu Zofia Leśnik. Dodaje, że ostateczna interpretacja przebiegu zawodów należy też do Jury.
Organizatorami zawodów są: gmina Kościelisko i UKS „Regle", Kościelisko. W jury zasiądą: kierownik – Piotr Czuj, sędzia główny: Anna Michalik oraz kierownik trasy Jan Michalik.
Zawodnicy będą starować w grupach:
Gimnazja: roczniki - 1997 (chłopcy i dziewczęta)
- 1998 (chłopcy i dziewczęta)
- 1999 (chłopcy i dziewczęta)
Szkoła Podstawowa - 2000 (chłopcy i dziewczęta)
- 2001 (chłopcy i dziewczęta)
- 2002 (chłopcy i dziewczęta)
- 2003 (chłopcy i dziewczęta)
Klasa „0" i młodsi będą pokonywać tor skrócony