2013 cos dzien otwartyZAKOPANE. W najbliższą niedzielę 24 marca Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem organizuje dzień otwarty. Z tej okazji będzie możliwość skorzystania z basenów i siłowni w cenie 2 zł za bilet normalny. Promocja trwa w godzinach od 12 do 17.

Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem przy ul. Bronisława Czecha 1 służy głównie przygotowywaniu olimpijczyków do igrzysk oraz szkoleniu młodzieży i sportowców. Jednak przez zdecydowaną większość dni w roku basen nie widzi zawodowych sportowców. Stąd pomysł na organizację dnia otwartego, w celu pokazania mieszkańcom Podhala, że COS to miejsce stworzone również dla nich. W dobie powstających coraz to większych Aquaparków, sportowa pływalnia chce udowodnić, że też może zapewnić mile spędzony czas. W swojej ofercie posiada sześciotorowy basen o wymiarach 25m x 12,5m i głębokości od 1,3m do 3,9m. W odróżnieniu od innych basenów w okolicy, istnieje możliwość skoków do wody dzięki trzymetrowej wieży do skoków oraz metrowej trampolinie. Drugi basen, przeznaczony do nauki pływania posiada wymiary 12,5m x 6m i głębokość od 0,9m do 1,3m. Warto zauważyć, że na basenach o charakterze sportowym czepek to rzecz normalna, a wręcz obowiązkowa.
W programie możliwość promocyjnego skorzystania z basenów i siłowni w cenie 2 zł za bilet normalny i 1 zł za bilet ulgowy dla dzieci do lat 14. Będzie także można zwiedzić nowo otwarty internat sportowy "Zakopane". W auli Centralnego Ośrodka Sportu od godz. 12 do 16 odbędzie się pokaz filmów o Tatrach i Zakopanem. Po skończonej projekcji zaplanowano godzinne spotkanie z Tadeuszem Jankowskim, byłym trenerem kadry narodowej biathlonistek, autorem książek o sportach zimowych.
Aula COS OPO Zakopane wstęp wolny:
12.00 – 13.00 – spotkanie i pokaz filmów z Jędrzejem Dobrowolskim - zakopiańczykiem, rekordzistą Polski w ski speed
13.00 – 16.00 – pokaz filmów o Tatrach i Zakopanem
16.00 – 17.00 – spotkanie z Tadeuszem Jankowskim – byłym trenerem kadry narodowej biathlonistek, autorem książek o sportach zimowych.