szczaw targiturystyczneKATOWICE. Pienińska gmina oraz Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich wzięli udział w 19. Międzynarodowych Targach Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2013. zorganizowanych przez Centrum Targowe FairExpo.

Szczawnica zaprezentowała swe foldery informacyjne, opisujące zarówno folklor, jak i krajobraz oraz atrakcje turystyczne miasta. Miasto ufundowało też weekendowy pobyt w Szczawnicy do rozlosowania pośród osób, które zostawiły swoją wizytówkę.
- Udział Szczawnicy w targach zorganizowanych w ostatni weekend w Katowicach to była decyzja spontaniczna i podjęta po spotkaniu z Prezesem Stowarzyszenia Flisaków. Prezes Sienkiewicz jest osobą otwartą, która przez większość swojego życia zajmuje się turystyką i promocją turystyki – mówił burmistrz Grzegorz Niezgoda. Dodał, że chce skorzystać z doświadczeń prezesa w przyszłości. Podkreślił też, że gmina została wspólnie z flisakami zaproszona też na Targi Warszawskie i Targi Wrocławskie, natomiast już umówił się z prezesem, iż współpraca będzie kontynuowana. – Chciałbym, aby w przyszłości do naszej inicjatywy włączyć podmioty prywatne z terenu miasta i gminy. Ich udział powinien być skierowany może na opracowanie wspólnego informatora o obiektach hotelowych, gastronomicznych i innych atrakcjach, z którym moglibyśmy uczestniczyć w kolejnych targach – podsumował burmistrz Grzegorz Niezgoda. Warto też dodać, że Szczawnica przygotowuje się też do udziału w targach pt. „Festiwal Gmin" w Krakowie, które będą od 1 do 2 czerwca. Przyłączy się i tu PSFP.
Na targach na powierzchni ponad 5500m2 zaprezentowało blisko 200 wystawców z: Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Kenii, Malezji, Maroko, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Tunezji, Turcji, Węgier, Włoch i Polski.
Prezentowali oferty touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk, ośrodków odnowy i rekreacji, a także usług transportowych i hotelarstwa.