szczawnica w wroclawiuSZCZAWNICA/WROCŁAW. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich oraz władze miasta Szczawnica wzięli udział w Międzynarodowych Targach Turystyki. Zostały one zorganizowane w ramach dochodów 100 lecia stuletniej hali.


Współorganizatorem targów był Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska oraz partnerskim województwo Lubelskie.
- Jak podają organizatorzy, w weekend Halę Stulecia odwiedziło ok. 12 tys. osób. Dlatego kolejny udział Szczawnicy w targach to znakomita okazja do promocji naszego Miasta i okolic, ale także do bliższego poznania zasad budowy produktów turystycznych – mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda, Podkreśla, że z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, którego prezesem jest Jan Sienkiewicz, Szczawnica już dwukrotnie mogła przyłączyć się do udziału w targach turystyki w Czechach, Niemczech, Ukrainy, a także Indonezji i Zanzibaru. - W bogatym programie przygotowanym przez organizatorów znalazł o się wiele ciekawych atrakcji m.in. Festiwal Podróżników, podczas którego znani globtroterzy opowiadali o odległych krainach.
Gościem specjalnym eventu, była znana podróżniczka Beata Pawlikowska, podróżnik Wojciech Cejrowski oraz Olga Morawska, autorka książek podróżniczych, pomysłodawczyni i organizatorka Memoriału im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę!".
Targi uświetnili swoja obecnością Adam Chara i Krzysztof Bielatowski, znakomici fotografowie, którzy w ramach warsztatów Akademii Nikona opowiadali o fotografii w podróży oraz sztuce street foto. Oprócz tego odbyły się też warsztaty survivalowe.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dla których zorganizowano Strefę Małego Podróżnika.