kasprTATRY. Wciąż bardzo dobre warunki panują na Kasprowym Wierchu. W tygodniu nie ma też zbyt intensywnego ruchu, dlatego można w pełni korzystać z tras i „luzu" przy kasie i kolejkach krzesełkowych.

Wczoraj i dziś na Kasprowym Wierchu świeciło słońce, kolejki w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym działały, nie było zbyt intensywnego ruchu narciarskiego. Dlatego też miłośnicy białego szaleństwa mogli w pełni korzystać z uroków najprzyjemniejszego chyba, bo wiosennego narciarstwa w Tatrach. Co prawda niektórzy narzekali, że w słońcu śnieg nieco „puszcza", ale biała pokrywa jest na tyle gruba, że obydwie trasy są świetnie utrzymane.
Zarówno w Kotle Gąsienicowym jak i Goryczkowym grubość pokrywy śnieżnej wynosi maksymalnie 165 cm. Czynne są również obydwie nartostrady – z Doliny Goryczkowej do Kuźnic, oraz z Kotła Gąsienicowego przez Dolinę Suchej Wody Gąsienicowej i Karczmisko do Kuźnic. Dziś jest słonecznie i ciepło – rano na górnej stacji temperatura wynosiła +4 stopnie Celsjusza.
Należy pamiętać, że w Tatrach panują wciąż zimowe warunki. Kwiecień to okres schodzenia gruntownych lawin, szczególnie na nasłonecznionych stokach. Aktualny jest drugi stopień zagrożenia lawinowego.