memorial malinowskiego plakatTATRY. Jak co roku miłośnicy ski-alpinizmu zakończą w wyjątkowy sposób sezon w Tatrach. W sobotę 20 kwietnia już po raz szesnasty na Hali Gąsienicowej odbędzie się Memoriał Piotra Malinowskiego.

Zawody odbywające się od 1997 roku zostały poświęcone Piotrowi Malinowskiemu – jednemu z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie. Wykonał wiele interesujących, jak i trudnych zjazdów wysokogórskich min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu. W latach osiemdziesiątych był kierownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu na Hali Gąsienicowej. Przez wiele lat związany z GOPR i TOPR. Zmarł na wskutek komplikacji po na pozór prostej operacji, a jego prochy rozrzucono w miejscu, które kochał: w Tatrach.

Zarówno start, jak i meta mają swoje miejsce na przepięknej Hali Gąsienicowej, w okolicach Murowańca. To właśnie w tym schronisku już w piątek 19 kwietnia wydawane będą pakiety startowe oraz zostanie zaprezentowana trasa do pokonania w dniu następnym. Uczestnicy, a ma być ich około dwustu, zapoznają się także z wymogami sprzętowymi.

Sportowcy mają to przebycia nie tylko ciekawą, ale i urokliwą trasę przez pięć tatrzańskich przełęczy: Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Podejście m.in. przez ostatnią z wymienionych zostanie zabezpieczone linami poręczowymi, co oznacza, że uczestnicy są zobowiązani do posiadania uprzęży i lonży. Dla tych, którzy nie zdecydują się na tak ekstremalną trasę, została przygotowana wersja łatwiejsza przez Liliowe – Beskid – Karb.

Wieczorem po zawodach, w schronisku odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Dla zebranych oznacza to tylko jedno: zakończenie sezonu zimowego. Przy takim wydarzeniu nie zabraknie wesołej zabawy i tańców.

Generalnym sponsorem zawodów jest firma DYNAFIT – wiodący producent sprzętu ski-tourowego a także PGE (Polska Grupa Energetyczna). Dla wszystkich zawodników przygotowano specjalne koszulki okazjonalne ufundowane przez firmę Dynafit. Zwycięzcy otrzymają bony do zrealizowania w salonach Dynafit/Salewa.

Regulamin zawodów i szczegóły dostępne na stronie www.memorial.topr.pl