domnadzdrojamiSZCZAWNICA. Miasto doczekało się aplikacji na smart fony. Jest to multimedialny przewodnik „Szczawnica". Można w nim znaleźć wiele ciekawych informacji o uzdrowisku. Skorzystać z przygotowanych tras.

Każdy z punktów na proponowanej trasie posiada opis, galerię zdjęć oraz krótki film wideo. Dzięki temu jeszcze przed dotarciem do celu turysta może dowiedzieć się wszystkiego o historii i specyfice chociażby Placu Dietla, czy cerkwi w Szlachtowej i Jaworkach. - Materiały multimedialne mogą pomóc również w modyfikacji trasy i wyborze najbardziej optymalnego wariantu, dopasowując go do posiadanego czasu lub preferencji. Każdy obiekt posiada również ścieżkę dźwiękową stanowiącą audio przewodnik. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, których męczy czytanie na ekranie smartfona, lub po prostu wolą wysłuchać opowieści o konkretnym miejscu – zachwalają urzędnicy UM.
Dzięki przewodnikowi można też będzie poznać planowane w okolicy wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne, a nawet informacje o restauracjach, barach, stacjach benzynowych, aptekach, bankomatach, czy placówkach służby zdrowia. Przewodniki „tropto.com" mają też kompleksową mapę.