szczaw w wa targiWARSZAWA/SZCZAWNICA. Przez trzy dni, począwszy od piątku 19 kwietnia w warszawskim Centrum Targowym MT Polska trwały XVII Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2013. Wśród ofert z Kuby, Filipin, Tunezji czy odległej Dominikany, znalazła się także zachęta do spędzania urlopu w Szczawnicy!

Targi Turystyki to wyjątkowy kiermasz turystyczny, podczas którego pod jednym dachem zgromadzono propozycje wyjazdów z niemal każdego zakątka świata. Szeroki wachlarz ofert sprawia, że zarówno miłośnicy aktywnego, jak i biernego spęczania czasu znajdą coś dla siebie. Kraje odległe proponują zazwyczaj dłuższe wyjazdy, a krajowe dodatkowo kilkudniowe i weekendowe. To niezwykłe wydarzenie dla mieszkańców Warszawy i okolic, którzy w tych dniach mogą zadecydować również o wyborze kolonii, obozu, czy zielonej szkoły dla dzieci i młodzieży. Celem targów stało się zaspokojenie najróżnorodniejszych wymagań odwiedzających, bez względu na zasobność portfela.

Kiermasz cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym świadczy podsumowanie edycji z 2012 roku. W ubiegłym roku w Centrum Targowym MT Polska zawitało ponad 25 tys. osób, które miały okazję zapoznać się z ofertą 428 wystawców z 19 krajów. Wtedy to po raz pierwszy towarzyszyły im Targi Produktów Regionalnych „Regionalia", które i w tym roku przyciągnęły rzeszę fanów. Produkty naturalne, tradycyjne, regionalne, jak również żywność ekologiczna zyskuje coraz więcej sympatyków, którzy mogli zasmakować w przysmakach z wielu regionów Polski. Wystawcy przygotowali specjalne targowe zniżki i promocje, a ponadto zagwarantowano moc atrakcji. Nie zabrakło występów, spotkań z podróżnikami, pokazów kulinarnych i atrakcji dla najmłodszych. To wszystko składa się na coroczny sukces Tragów Turystyki.

Bez wątpienia uczestnictwo w XVII Targach Turystyki zapewnia dotarcie wystawcy do szerokiej rzeszy klientów. W tym roku Szczawnica zachęcała do zaplanowania wypoczynku właśnie w uzdrowisku. Wzrok zwiedzających przyciągała miniaturowa tratwa, która przekonywała do słynnego spływu przełomem Dunajca. Wiele osób wybiera Szczawnicę jako miejsce wyjazdu do sanatorium, o czym również przypominano. Natomiast dla aktywnych ma do zaproponowania malowniczą Drogę Pienińską – trasę rowerową do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, którą nierzadko turyści pokonują pieszo. Na stoisku pojawiły się oczywiście publikacje dotyczące przepięknych Pienin, które również mają wiele do zaoferowania.

- Powodem uczestnictwa Szczawnicy w targach był pomysł kompleksowego przedstawienia możliwości spędzenia urlopu w naszym mieście oraz przedstawienie oferty dla rodzin z dziećmi, osób poszukujących aktywnego czy zdrowotnego wypoczynku, turystów, którzy planują swoją podróż we własnym zakresie, a także dla osób starszych. Dzięki zaproszeniu przez Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jana Sieńkiewicza, po raz trzeci, tym razem w Warszawie, Szczawnica mogła zaprezentować swoją ofertę turystyczną - podsumował burmistrz Grzegorz Niezgoda.