zakopane - kolejarz

PIŁKA NOŻNA. W rozegranym w Rabce Zdroju meczu sparingowym gospodarze drużyna Wierchów, która 12 sierpnia rozpocznie rywalizację w podhalańskiej A klasie przegrała 1:3 z beniaminkiem IV ligi KS Zakopane.

W szeregach gospodarzy zabrakło tym razem graczy testowanych. Ci mają pojawić w kolejnym spotkaniu kontrolnym zaplanowanym na sobotę z Toporem Tenczyn. – Podobnie jak z Watrą graliśmy całkiem nieźle, ale proste, indywidualne błędy kosztowały nas stratę kolejnych bramek. Daje się jednak zauważyć, że forma zespołu rośnie co dobrze rokuje przed ligą – ocenił szkoleniowiec Wierchów Grzegorz Gryźlak.

W drużynie z Zakopanego testowanych było dwóch zawodników, których nazwiska owiane są jeszcze jednak tajemnicą. Wiadomo, że obaj to doświadczeni gracze formacji defensywnych, mający za sobą długi staż na boiskach 3 ligi. Wystąpili ponadto Sylwester i Kamil Kurnytowie, którzy są bardzo blisko przenosin do zakopiańskiego klubu: - Drużyna z Rabki okazała się dobrym sparingpartnerem. Graliśmy w miarę dobrze, strzeliliśmy trzy bramki, a mogliśmy ich strzelić o wiele więcej. Trzech stu procentowych sytuacji nie wykorzystali m.in. Wesołowski, Sylwek Kurnyta i Bukowski. Musimy jeszcze poprawić organizację gry w środku pola, aby była większa agresywność. Powinniśmy wygrywać więcej pojedynków 1 na 1 oraz grać szybciej do przodu i polepszać grę z kontry. Musimy również podejmować szybsze decyzje aby móc grać szybciej piłką i zaskakiwać przeciwników. Sparing ten w ocenie szkolnej oceniam na 4 – powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej kszakopaneksz.futbolowo.pl trener gości Marian Tajduś.

W najbliższą sobotę KS Zakopane na swoim stadionie przy ulicy Orkana rozegra ostatni mecz sparingowy z trzecioligowym Lubaniem Maniowy. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 17.

Wierchy Rabka – KS Zakopane 1:3
Bramki: B. Wójciak – Wesołowski, samobójcza, Karkoszka.
Wierchy: Potaczek – Nawara, Pędzimąż, Gryźlak, M. Zając, Celiński, Zachara, Białkowski, Kubasiński, Kościelniak, M. Wójciak oraz Karnicki, Majerski, M. Wójciak, Śmieszek.
Zakopane: Paszuda (46 Kożuch) - Floryn (46 testowany), Pękala, testowany, Babicz - Drabik (65 Bukowski), Frasunek, Leniewicz (85 Gut), K. Kurnyta(46 Dudzik) - Wesołowski (60 Karkoszka), S. Kurnyta.