111poroniec poroaaa111

PIŁKA NOŻNA. To już przesądzone. Poroniec Poronin decyzją zarządu klubu wycofuje się z rozgrywek grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi. Stosowny dokument władze klubu przesłały już do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

- Wstrzymywaliśmy się z tą decyzją do samego końca, ale dłużej czekać już nie ma sensu. Brak sponsora strategicznego, a co za tym idzie brak środków na utrzymanie drużyny, zmusiły nas do tak drastycznego kroku – informuje wiceprezes LKS Porońca, Jakub Pawlikowski Bulcyk, który też nie potrafi powiedzieć jakie będą dalsze losy drużyny: - Wycofanie się z rozgrywek, skutkuje degradacją o dwie klasy rozgrywkowe. Nie ma jednak pewności, że od nowego sezonu wystartujemy w „okręgówce”. Trudno bowiem wierzyć w to, ze skoro nie udało się teraz znaleźć sponsora, to w ciągu tych kilku miesięcy coś się w tej kwestii zmieni. A z samych dotacji gminnych nie jesteśmy w stanie funkcjonować, zwłaszcza, że klub jest wielosekcyjny – podkreśla Pawlikowski Bulcyk.

Decyzja zarządu zmusiła zawodników Porońca do poszukiwań nowych klubów. Dawid Bartos wiosną będzie występował w Watrze Białka Tatrzańska. W tym klubie najprawdopodobniej zakotwiczą też Łukasz Dudzik i Jan Stopka. Mateusz Zając wrócił do Wisły Kraków, a Patryk Kogut do Termalici Bruk Bet Nieciecza. Marcin Malinowski po kilku latach przerwy ponownie będzie reprezentował barwy Odry Wodzisław, która aktualnie występuje w rybnickiej A klasie. Na testach w ekstraklasowym Górniku Zabrze przebywa Sebastian Leszczak, Piotr Madejski w pierwszoligowym MKS Kluczbork, a Patryk Królczyk także w występującej na zapleczu ekstraklasy Olimpii Grudziądz. Przemysław Senderski, Mariusz Łyduch i Michał Gryźlak znaleźli się w kręgu zainteresowań m.in. trzecioligowego Popradu Muszyna, a Rafałem Gadziną interesuje się Garbarnia Kraków. Ponadto nowych pracodawców szukają Paweł Nowak, Paweł Kępa, Bartłomiej Piszczek, Janusz Wolański i Marcin Pluta.

Jeżeli zaś chodzi o największa gwiazdę Porońca, Macieja Żurawskiego to jeszcze nie podjął on decyzji czy i ewentualnie gdzie będzie kontynuował wiosną karierę.